Zdjęcie przedstawia wnętrze namiotu festiwalowego podczas festiwalu Wschód Kultury Inne Brzmienia. Widać wiszące kasety.

Chwalimy się! W finałowej dziesiątce do nagrody „Strzały” znalazły się aż dwa wydarzenia Warsztatów Kultury! To już jedenasta edycja prestiżowego plebiscytu, organizowanego przez Gazetę Wyborczą, na najlepsze wydarzenia kulturalne w mieście. Kto wygra? To zależy tylko od Was! Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu publiczności.

Festiwal „Inne Brzmienia” w czasie pandemii

„Niekwestionowanym zwycięzcą są lubelskie Inne Brzmienia – i nie tylko dlatego, że na innym w tym przeklętym roku nie byłem. To po prostu bardzo dobrze wymyślony, kameralny, offowy, wielowątkowy festiwal, który przyciąga programem, ale i atmosferą. Te kilka wrześniowych dni i nocy pomogło mi odreagować pierwsze miesiące pandemii oraz uzbroić się w energię niezbędną do stawiania czoła następnym.”
Jarek Szubrycht, wyborcza.pl, 16 grudnia 2020

Książka „Punkt zerowy” Artema Czecha

„Wyjątkowa szczera relacja z wojny na wschodzie Ukrainy. Jak podkreślają wydawcy, nie ma w niej patosu i bohaterstwa, są natomiast wnikliwe, wyważone i bezpretensjonalne opisy absurdów rzeczywistości wojennej, a zarazem przemian świadomości narratora. Na polski język przełożył ją Marek S. Zadura, syn poety, eseisty i tłumacza Bohdana Zadury. Książka znalazła się w ścisłym finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Dostała też nagrodę „LitAkcent Roku 2017” w kategorii „Eseistyka i reportaż fabularny” oraz nominację do Nagrody Angelus 2020.”
Tomasz Kowalewicz, lublin.wyborcza.pl, 12 marca 2021

Jak zagłosować?

Głosowanie potrwa do 11 kwietnia. Wystarczy wejść na artykuł poświęcony nagrodzie na stronie lublin.wyborcza.pl i na samym dole znajduje się ankieta jednokrotnego wyboru. Zwycięzców plebiscytu „Strzały 2019/2020” poznamy 30 marca.

Oddaję swój głos