Logo Dźwiękowni

Dźwiękownia | Między ustami a brzegiem mikrofonu

Opis wydarzenia

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dźwiękownia! Tym razem skupimy się na emitowaniu, odbieraniu dźwięku oraz jego obserwacji dzięki narzędziom takim jak aparat mowy i głos oraz mikrofon.

Muzyk, kurator i krytyk muzyczny Antoni Beksiak opowie nam, w jaki sposób za pomocą ludzkiego aparatu mowy wydobywać z siebie nadzwyczajne dźwięki. O chwytaniu dźwięków oraz opisywaniu świata za ich pomocą opowie natomiast reportażystka Polskiego Radia Lublin, Agnieszka Czyżewska–Jacquement. Po krótkiej prezentacji czołowych dla własnej profesji zagadnień nasi goście wezmą udział w dyskusji, w której główną rolę będzie odgrywać dźwięk. Nieważne czy jesteście zapalonymi audiofilami, muzykami, audiologami, czy dźwiękowymi naukowcami – z tego spotkania na pewno wyniesiecie coś dla siebie.

Informacje praktyczne

Kiedy: 20 maja 2022, godz. 18.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro oraz online na Fanpage Warsztatów Kultury

Wstęp wolny

Goście: Agnieszka Czyżewska-Jacquemet (reportażystka Polskiego Radia Lublin), Antoni Beksiak (muzyk, kurator, krytyk muzyczny)

Tagi:

Data

20 maja 2022
Zakończone!

Czas

18:00

Więcej informacji

Facebook

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro