Grafika z mężczyzną, który ma na szyi łańcuch, a w ręce trzyma misia. Napis: :.Furiozo. Man looking for trouble.". Logo Incydentu polskiego.

FURIOZO. Man looking for trouble. Punkowo-klaunowe show Piotra Sikory | BILETY DOSTEPNE JUŻ TYLKO PRZED SPEKTAKLEM

Opis wydarzenia

Komedia o wściekłości i furii. Niepokojący, absurdalnie zabawny, parodystyczny portret toksycznej męskości. Pościgi policyjne, narkotyki, drobne kradzieże i tęsknota za miłością. Wszystko to w jednej osobie – Furiozo – agresywnym chuliganie, który szuka kłopotów. Pokochasz go. Będziesz go nienawidzić. Doświadczysz obecności bestii. To jedyne w swoim rodzaju show, które zaskakuje, szokuje, śmieszy i wzrusza. Zobacz spektakl na krawędzi. Coś co wywołuje śmiech i dyskomfort w jednej chwili.
Gdyby Furiozo mógł mówić, powiedziałby tylko to: „Żyj szybko. Giń”.

Spektakl znalazł się na krótkiej liście do nagrody Comedian’s Choice Awards 2023 w kategorii „Best Show” podczas tegorocznego Festiwalu Fringe w Edynburgu

Spektakl bez słów!!! Można wziąć znajomych z każdego kraju!

Zobacz zwiastun

Przeczytaj wywiad z Piotrem Sikorą

Recenzje publiczności:

„Cała publiczność świetnie się bawiła. Spektakl angażuje widzów, bawi, a momentami nawet rozczula”.

„Tytułowy Furiozo grozi, bawi, wciąga w kłopoty, uwodzi czułością i romantyzmem”.

„Podróż z głównym bohaterem, który bawi, wzrusza i lekko przeraża. Warto to zobaczyć i przeżyć”.

Informacje praktyczne

Kiedy: 24 i 25 listopada 2023 r., godz. 20.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa
Dla kogo: dla dorosłych
Bilety: 20 zł/osoba – dostępne online oraz stacjonarnie w sekretariacie Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7 – pok. 105 (SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA). Bilety są dostępne już tylko bezpośrednio przed spektaklem. 

W przypadku zakupu przez sklep internetowy otrzymasz mail z biletem, który w wersji elektronicznej lub drukowanej należy pokazać bileterowi/bileterce przy wejściu na spektakl oraz podać imię i nazwisko osoby, która zakupiła bilet.

Sprawdź social media artysty:

Fb: Piotr Szczęsny Sikora
IG: mr.tit_aka_piotr.sikora

Spektakl jest prezentowany w ramach projektu Incydent polski, podczas którego odbędą się warsztaty performatywne „Poezja głupoty” prowadzone przez Piotra Sikorę.

Biogram artysty

Piotr Sikora to komik i improwizator związany z Klancykiem i Hofesinką. Odbył intensywny trening w zakresie teatru fizycznego, studiując we Włoszech, USA i Wielkiej Brytanii. Pasjonuje się teatralnym aspektem klauna, głupca, poczciwego idioty i eksploruje tę figurę w swoich autorskich spektaklach komediowych: „Boy – Looking For Friends”, „Studium Cringe’u dr Floppenhaimera” i widowisku, który prezentował na australijskim fringu w Adelaide i Nowej Zelandii „Peter – Trzeźwy Wampir”. Wykładowca improwizacji teatralnej na Uniwersytecie Otwartym UW. Miłośnik Nintendo Switch, jeden z najgorszych absolwentów prawa na UW w dziejach historii Polski. Wow, super że dotarłaś/eś aż tu! Gratulujemy!

Data

25 listopada 2023
Zakończone!

Czas

20:00 - 21:00

Koszt

20zł

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria