Grafika z czerwoną kamerą na białym tle.

Wernisaż wystawy Krajobraz (nie)podzielny | Tomasz Bielak/Justyna Sokołowska

Opis wystawy:

Jeśli zastanawiacie się co zrobić w piątkowy wieczór w Lublinie i jesteście fanami współczesnej sztuki, to ten wernisaż z pewnością trafi w Wasze gusta. Wystawa w Bramie Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7 odnosi się do kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskiej granicy. Tomasz Bielak – malarz, rzeźbiarz, grafik i autor murali oraz ilustratorka książek, Justyna Sokołowska, zaprezentują prace z hashtagami las i granica. Dzieła powstają jako wypowiedzi artystyczne oraz osobiste, wynikające z poczucia niepokoju i solidarności z ludźmi, o których dramacie słyszymy i który oglądamy na ekranach komputerów. Stanowią też wyraz wdzięczności dla poszczególnych osób i organizacji pomagających na miejscu. Na wystawie w Bramie zaprezentowany zostanie mural oraz seria grafik, będących głosem w debacie na temat migracji i kwestii podziałów społecznych jako narzędzi kontroli i zarządzania strachem.

Informacje praktyczne:

Kiedy: 14 stycznia 2022, otwarcie o godz. 18.00.
Wystawa dostępna od poniedziałku do piątku (14 stycznia 2022 – 28 lutego 2022) w godzinach od 10:00 do 17:00.
Gdzie: Brama Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7.
Wstęp wolny.

Biogramy artystów:

Justyna Sokołowska – (ur.1983 r.) absolwentka wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się głównie projektowaniem książek. Jej opracowania graficzne zdobywają nagrody  W konkursach w Polsce i za granią. Współpracowała z wydawnictwami takimi jak Bosz czy Dwie Siostry.

Tomasz Bielak – (ur. 1967 r.)W 1995 roku ukończył gdańską Akademię Sztuk Pięknych. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rzeźbą, jest autorem instalacji oraz wielkoformatowych murali.
W swojej twórczości malarskiej Bielak łączy tradycyjny warsztat malarski z konceptualnym podejściem do sztuki. Realistyczne postaci, przedmioty i zwierzęta (m.in. małpy) umieszcza na abstrakcyjnym, neutralnym tle, przez co wzmacnia ich wizualny przekaz i symboliczne znaczenie.

Bezpieczeństwo:

Informacje o zasadach bezpieczeństwa COVID-19, obowiązujących podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie, znajdziecie w zakładce „Bezpieczeństwo” w menu głównym naszej strony .

Data

14 stycznia 2022
Zakończone!

Czas

18:00 - 19:00
Kategoria