Kadr z filmu. na szczycie betonowych schodów metalowy tron z którego wstała długowłosa postać. u dołu schodów ubrany w ciemną odzież mężczyzna. na jego głowie kask i latarka czołówka

Move East Movie na Innych Brzmieniach | Numery

NUMERY, reż. Ołeh Sencow, Ukraina / Polska / Francja / Czechy | 2019, 104 min.

„Numery” to jeden z najbardziej niezwykłych filmowych projektów ostatnich lat. Reżyserowany przez Ołeha Sencowa zza więziennych krat, ponad 6 tysięcy kilometrów od filmowego planu, za pośrednictwem prawnika i listów wysyłanych do producentów i członków ekipy. Ta zrealizowana w oparciu o sztukę samego Sencowa dystopijna opowieść, w której bohaterowie zamiast imion mają przyporządkowane numery, jest historią o władzy, która deprawuje i o zniewoleniu, które łamie ludzkie kręgosłupy.

W 2014 roku Ołeh Sencow został zatrzymany pod zarzutem planowania aktów terrorystycznych. Protestował przeciwko nielegalnemu zajęciu Krymu przez Federację Rosyjską. Rok później rosyjski sąd skazał go na 20 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. W czerwcu 2018 roku Sencow podjął protest głodowy, zdalnie reżyserując w tym czasie „Numery”. 7 września 2019 roku Ołeha Sencowa uwolniono w ramach wymiany negocjowanej przez ukraińskie i rosyjskie władze.

Duży udział w powstaniu filmu mieli polscy twórcy: Adam Sikora (zdjęcia), Jarosław Kamiński (montaż) oraz Bartłomiej Woźniak i Wojciech Mielimąka (dźwięk). Polskim producentem filmu jest Apple Film Production, studio kierowane przez Dariusza Jabłońskiego, reżysera i producenta, prezydenta Polskiej Akademii Filmowej.

Kiedy: 5 września (sobota), godz. 20.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, patio

Na wydarzenie obowiązują zapisy:  https://forms.gle/Z4VdTMBY2ZFyJf1J9

Regulamin

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

Czas

20:00 - 21:40

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 - patio
ZAPISY
Skip to content