Jedna z ilustracji zaprezentowanych podczas wystawy.

“Nadzwyczajni” – wystawa ukraińskich ilustracji artystów Pictoric

W 2014 roku Klub Ilustratorów Pictoric opracował projekt „Znane postaci Ukrainy”. Plakaty przedstawiały najbardziej znanych Ukraińców – wybitnych pisarzy i osoby publiczne, muzyków i naukowców, sportowców i aktorów. Byli to ludzie, którzy kochali Ukrainę i pchali ją do przodu. W 2020 roku pandemia zrobiła to, czego nie była w stanie zrobić żadna inicjatywa społeczna – pokazała jak ważna jest praca setek tysięcy zwykłych Ukraińców zapewniających społeczeństwu codzienne spokojne życie. Kasjerki i kurierzy, farmaceuci i stróże, pielęgniarki i magazynierzy, kierowcy i sprzedawcy… – wszyscy oni stali się „figurami Ukrainy”, bo w momencie, gdy cały kraj został „zamrożony”, oni nadal działali, wspierali innych, szli naprzód. Wyszli na pierwszy plan i zasługują na najszczersze brawa.

W ramach projektu powstało 100 portretów, 100 opowieści o zawodach i 100 historii niezwykłych osób. W Lublinie zaprezentujemy 45 spośród powstałych prac.

Klub Ilustratorów Pictoric to społeczność ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się unikalnym stylem, wpisującym się w najnowsze trendy w grafice. Klub realizuje międzynarodowe projekty z udziałem utalentowanych artystów z różnych krajów i promuje wysokiej jakości nowoczesną ilustrację na Ukrainie i zagranicą.

Kiedy: od 24.06.2021, 10.00-16.00 
Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – parter 

Data

24 czerwca 2021 - 25 lipca 2021
Zakończone!

Czas

10:00 - 16:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7
Kategoria