Zbliżenie na ręce trzech dziewczyn trzymających mikrofony.

Nagrywanie i montaż dźwięku | warsztaty dla wolontariuszy medialnych

W grudniowym Warsztacie Medialabowym gratka dla fanów nagrywania i montażu dźwięków.

Jednodniowe warsztaty skierowane są do aktualnych wolontariuszy medialnych Warsztatów Kultury, a także do osób, które chciałyby dołączyć do tej grupy i zdobywać praktyczne umiejętności obsługi medialnej różnego typu wydarzeń kulturalnych.

 

Czego się nauczysz?

  • budowy i funkcji rejestratora dźwięku
  • różnic między różnymi modelami rejestratorów
  • formatów nagrywania
  • głównych założeń montażu dźwięku
  • montażu dźwięku w praktyce

 

Kiedy: sobota 11 grudnia 2021, godz. 10.00-16.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala medialabowa (I piętro)

Dla kogo: osoby w wieku 16+; w szczególności licealiści zainteresowani dziennikarstwem oraz studenci dziennikarstwa i kierunków związanych z mediami; wymagamy przyniesienia na warsztaty własnych laptopów.

Prowadzący: Tomasz Najda

Zapisy: Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz online. Organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników warsztatów na podstawie informacji przesłanych w formularzu zgłoszeniowym.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń.

 

Kim są wolontariusze medialni?

To grupa osób wspomagająca nas medialnie przy różnych wydarzeniach kulturalnych, zwłaszcza przy naszych letnich festiwalach. Dotychczas współpracowaliśmy głównie z fotografami i specjalistami od social media. Teraz chcemy rozszerzyć pole wspólnego działania o reportaże dźwiękowe.

Szukamy osób, które chciałyby z nami współpracować w dłuższej perspektywie, poznawać tajniki dziennikarstwa radiowego i różnych form dźwiękowych na całorocznych warsztatach, tworzyć inspirujące reportaże dźwiękowe z różnego typu wydarzeń kulturalnych.

 

Tomasz Najda – absolwent dziennikarstwa i historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z Radiem Lublin jest związany od dziewięciu lat. W swoim dorobku posiada kilkanaście reportaży o tematyce społeczno-obyczajowej. Szczególną uwagę zwraca na historię, nie tylko tę znaną z podręczników, lecz przede wszystkim tę opowiadaną przez zwykłych ludzi.

 

Data

11 grudnia 2021
Zakończone!

Czas

10:00 - 16:00

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala medialabowa, I piętro