zdjęcie przedstawia wystawę oraz osobę oglądającą tą wystawę. Po lewej logo Sztuka Wrażliwości.

W świecie detali oraz Historie jedynki ǀ Sztuka Wrażliwości – wernisaż

W świecie detali

Zbiorowa wystawa autystycznych artystów, będąca ich twórczym spojrzeniem na otaczający nas świat. Podczas wystawy zaprezentowane zostaną prace wykonane w różnych technikach. Czy zabiorą nas w świat detali? Przekonamy się na wystawie.

Jakub Frączak – Autysta Artysta – rysunek
Patrycja Mrozik – malarstwo
Monika Dąbrowska – poezja
Aleksandra Leśnik – rysunek
Miłosz Bąk – grafika
Szymon Popiel – rzeźba

Kiedy: 15 listopada-3 grudnia, godz. 10.00-17.00 (od poniedziałku do piątku)
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro
Wstęp wolny

Oficjalne otwarcie wystawy: 25 listopada, godz. 19.00

 

W świecie detali: Historie jedynki 

Aleksandra Rogala zawsze uwielbiała rysować. Stworzyła postać, którą nazwała Jedynką i rysowała Jedynkę w różnych codziennych sytuacjach. Narysowała kilkadziesiąt takich krótkich historyjek. Tworzy zarówno ilustracje, jak i historie; na podstawie dwóch z nich powstał film animowany. U Aleksandry Rogali w wieku trzech lat zdiagnozowano autyzm dziecięcy, w wieku dziesięciu lat dodatkowo niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym. Autorka  mówi niewiele, tym bardziej interesujące są historie, które opowiada poprzez rysunek. Teksty do nich pisze Marta Sierocka-Rogala, na podstawie bezpośrednich pytań: „Co się dzieje?”, „Co jest na obrazku?”.

Kiedy: wernisaż wystawy odbędzie się 25 listopada o godz. 19.00. Wystawa czynna od 19 listopada do 3 grudnia (od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-17.00)
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro

 

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

logo - Sztuka Wrażliwości; organizator: Fundacja Kultura Enter; partnerzy: Warsztaty Kultury, nie tylko autyzm, NeuroDots, autism team; Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności, Nowe FIO

Data

25 listopada 2021
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro