window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Ilustracja Jedynki i logo Sztuka Wrażliwości.

W świecie detali: Historie jedynki ǀ Sztuka Wrażliwości

Opis

Aleksandra Rogala zawsze uwielbiała rysować. Stworzyła postać, którą nazwała Jedynką i rysowała Jedynkę w różnych codziennych sytuacjach. Narysowała kilkadziesiąt takich krótkich historyjek. Tworzy zarówno ilustracje, jak i historie; na podstawie dwóch z nich powstał film animowany. U Aleksandry Rogali w wieku trzech lat zdiagnozowano autyzm dziecięcy, w wieku dziesięciu lat dodatkowo niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym. Autorka  mówi niewiele, tym bardziej interesujące są historie, które opowiada poprzez rysunek. Teksty do nich pisze Marta Sierocka-Rogala, na podstawie bezpośrednich pytań: „Co się dzieje?”, „Co jest na obrazku?”.

Informacje praktyczne

Kiedy: wernisaż wystawy odbędzie się 19 listopada o godz. 19.00. Wystawa czynna do 17 grudnia (od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-17.00)
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro
Wstęp wolny

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

logo - Sztuka Wrażliwości; organizator: Fundacja Kultura Enter; partnerzy: Warsztaty Kultury, nie tylko autyzm, NeuroDots, autism team; Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności, Nowe FIO

Data

17 grudnia 2021
Zakończone!

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Go to Top