kadr od tyłu, członkowie orkiestry dętęj z tubami

Zagraj z Orkiestrą Dętą ze Zdziłowic – warsztaty

Podróżniaki, oberki, polki i marsze – te i inne melodie możesz zagrać z Orkiestrą Dętą ze Zdziłowic. Podczas dwudniowych warsztatów reprezentanci orkiestry zaprezentują moc instrumentów i niezwykłą energię. Podzielą się wiedzą, tradycyjnym repertuarem i doświadczeniem muzykanta.

Orkiestra Dęta ze Zdziłowic została założona w 1932 roku i dla wielu stanowi roztoczański fenomen muzyczny. Muzycy wykonują tradycyjny repertuar swojego regionu, towarzyszą weselom, pogrzebom, uroczystościom kościelnym i zabawom tanecznym. Obecnie kapelmistrzem jest Eugeniusz Skrzypek, a grupę można spotkać i usłyszeć na festiwalach muzyki tradycyjnej, potańcówkach i warsztatach. Podczas Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie kapela wielokrotnie grała do tańca, a jej moc można było usłyszeć także na festiwalowych ulicach Starego Miasta. Orkiestra wzięła również udział w re:tradycji – produkcji koncertowej Jarmarku Jagiellońskiego, występując wspólnie z Ziutem Gralakiem.

Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby w wieku 16+, pragnące poznać repertuar Orkiestry, grające w stopniu przynajmniej średnio zaawansowanym na instrumentach: klarnet, trąbka, puzon, tuba, saksofon, flet, akordeon, baraban, bębenek obręczowy, skrzypce, basy, wiolonczela, kontrabas, altówka. Uczestnicy muszą posiadać własne instrumenty.

Kiedy
16 październik (sobota), godz. 15.00-19.00
17 październik (niedziela), godz. 11.00-15.00

Gdzie: sala widowiskowa Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, II piętro

Zapisy: do 14 października 2021 r. do godziny 15.00 przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Projekt realizowany w ramach festiwalu Jarmark Jagielloński w Lublinie 2021 r., dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Orzeł RP oraz logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Data

16 października 2021
Zakończone!

Czas

15:00 - 19:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria