
„Zaklęte serca” | Przegląd filmów o neuroróżnorodności
Opis wydarzenia
Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. Z tej okazji Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na serię pokazów filmowych przybliżających tematykę neuroróżnorodności. Poznamy bohaterów i bohaterki w spektrum, którzy doświadczają trudności dnia codziennego, nie zawsze rozumieją prawidłowości rządzące światem oraz relacje międzyludzkie, ale mają niesamowite zainteresowania, doświadczają niezwykłych historii oraz chcą kochać i być kochanymi.
Zapraszamy na film
„Zaklęte serca” – Porywająca romantyczna komedia o miłości między dwojgiem nietypowych młodych ludzi. Donald i Isabell nie wiedzą o swoim istnieniu, choć bardzo wiele ich łączy. Oboje nie potrafią funkcjonować w społeczeństwie tak jak każdy z nas. Nie umieją nawiązywać emocjonalnych relacji z innymi ludźmi. Lekarze nazywają to zespołem Aspergera. Pewnego dnia ich drogi się przetną i wtedy okaże się, że jednak są zdolni do uczucia, choć miłość między nimi to nie będzie sprawa łatwa.
Reżyseria: Petter Næss
Scenariusz: Ronald Bass
Gatunek: Komedia /Dramat
Produkcja: USA
Czas trwania: 93 min
Informacje praktyczne
Kiedy: 19 kwietnia, godz. 18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: młodzież 12+ i dorośli
Wstęp wolny
Dostępność
Pokaz przyjazny autyzmowi w przestrzeni przyjaznej sensorycznie. Dostępne słuchawki wyciszające oraz strefa wyciszenia.
Zapytaj o udogodnienia: wypełnij formularz
Poczytaj o dostępności Warsztatów Kultury i skontaktuj się z nami: informacje o dostępności
Sprawdź jak dojść i bariery architektoniczne
Polecamy również
10 kwietnia, godz. 8.00 i 11.15 – Zrozumieć autyzm – pokaz filmu „X+Y” oraz lekcja różnorodności
11 kwietnia, godz. 11.00 – Warsztaty „Latające kolory”
12 kwietnia, godz. 11.00 – Warsztaty rodzinne – W kontakcie…
12 kwietnia, godz. 18.00 – Spektrum w kinie | Przegląd filmów o neuroróżnorodności – film „Luke”
16 kwietnia, godz. 8.30 – Zrozumieć autyzm – pokaz filmu „X+Y” oraz lekcja różnorodności
19 kwietnia, godz. 18.00 – Spektrum w kinie | Przegląd filmów o neuroróżnorodności – film „Zaklęte serca”
24 kwietnia, godz. 8.00 i 11.15 – Zrozumieć autyzm – pokaz filmu „X+Y” oraz lekcja różnorodności
26 kwietnia, godz. 11.00 – Warsztaty rodzinne – W kontakcie…
26 kwietnia, godz. 16.00 – Wyprawa leśnych tropicieli
26 kwietnia, godz. 18.00 – Spektrum w kinie I Przegląd filmów o neuroróżnorodności – film „Adam”
Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.



