Warsztaty Kultury

Jesteśmy sercem i umysłem wszelakich otwartych i nieszablonowych wydarzeń kulturalnych w Lublinie.

Propagujemy praktykę „kultury czynnej”. Prowadzimy długofalowe programy rozwoju, oparte na wspólnocie lubelskich operatorów i odbiorców kultury, działających razem i wspierających się wzajemnie. Tworzymy wydarzenia kulturalne, które są: nowoczesne, interaktywne, interdyscyplinarne i innowacyjne.

Współpracujemy z instytucjami i artystami z całego kraju a także ze świata. Wypracowaliśmy wysoce efektywne w obszarze kultury metody edukacji, zarządzania i animacji. W centrum naszego zainteresowania leży także użycie nowych technologii dla edukacji kulturalnej i promocji dziedzictwa kulturowego.

Organizujemy także cztery największe wydarzenia kulturalne – festiwale w Lublinie: Noc Kultury, Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Re:tradycję – Jarmark Jagielloński. Wszystkie zakorzenione w historii i tradycjach Lublina, wpisują się w miejską przestrzeń oraz aktywizują lokalną społeczność.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
I Accept
Patio kamienicy, w której siedzibę mają Warsztaty Kultury. Na patio, pośród zieleni rozstawione są stoły, przy których odbywają się warsztaty

Nasze projekty

Raporty i badania

Nagrody i osiągnięcia

Chcesz poznać naszą historię?

Nasze projekty

Raporty i badania

Nagrody i osiągnięcia

Chcesz poznać naszą historię?