Wolontariusze podczas Nocy Kultury obsługują punkt informacyjny.

Noc Kultury oraz festiwal Wschód Kultury – Inne Brzemienia zbliżają się wielkimi krokami! Z tej okazji ogłaszamy nabór wolontariuszy, którzy zechcą poświęcić chwilę swojego czasu i stać się częścią naszej festiwalowej rodziny! Jeśli jesteś osobą pełną energii i zapału, chcesz poznać nowych ludzi oraz zobaczyć kulisy organizacji największych lubelskich wydarzeń kulturalnych – ta oferta jest dla Ciebie!

O rekrutacji

Rusza otwarty nabór Wolontariuszy, którzy chcą pomóc przy organizacji największych letnich festiwali w Lublinie! Poszukujemy pełnych energii i chęci do działania wolontariuszy, którzy chcieliby przyłączyć się do naszego zespołu! Na Twoją pomoc czeka Noc Kultury.

Dlaczego warto?

 • Poćwiczysz „obsługę klienta” w kontakcie z odbiorcą festiwalu
 • Rozwiniesz kompetencje miękkie
 • Wzbogacisz swoje CV
 • Sprawdzisz się rozmawiając w języku obcym
 • Poznasz naszych artystów opiekując się nimi podczas wydarzenia
 • Zobaczysz jak wygląda techniczna strona organizacji festiwali
 • Nauczysz się skutecznej pracy w grupie
 • Podpiszesz porozumienie o wolontariacie i dostaniesz zaświadczenie o jego odbyciu
 • Poznasz nowych ludzi
 • Przeżyjesz niezapomniane chwile

Udział w wolontariacie może zostać zaliczony na poczet praktyk studenckich – daj nam o tym znać w formularzu zgłoszeniowym. 

Noc Kultury

Hasło tegorocznej Noc Kultury ( ¾ czerwca 2023) brzmi „Połącz kropki”. A kto lepiej, niż Wolontariusze, doradzi i wytłumaczy, jak połączyć poszczególne punkty programu tak, by nie pominąć żadnego z nich? Naszym Wolontariuszom oferujemy kompleksowe przygotowanie (poprzez spotkania i warsztaty), dużo wyrozumiałości i poświęconego czasu, niepowtarzalne wspomnienia i wystawiane od serca zaświadczenia. A przede wszystkim bycie częścią wspaniałych wydarzeń: koncertów, spotkań, warsztatów i wystaw. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej ANKIETA

Informacje praktyczne

Kiedy:

 • rekrutacja Wolontariuszy trwa od 26 kwietnia do 10 maja 2023 r.
 •  od 16.05.2023 – 03.06.2023 r.– spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2 lub 3 godz., szczegółowy terminarz spotkań prześlemy w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji).
 • od 01.06. 2023 r. – 04.06.2023 r.– największe zaangażowanie Wolontariuszy w przygotowanie wydarzenia (szczegółowy grafik do ustalenia)

Dla kogo: osób powyżej 13 roku życia
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie www.warsztatykultury.pl


Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Wschód Kultury – Inne Brzmienia (6 – 9 lipca 2023) zdążył ogłosić wiele fantastycznych zespołów. My już wiemy, że żaden fan muzyki nie poczuje się rozczarowany. Zatem jeśli kochasz muzykę, lubisz być odkrywcą, jesteś miłośnikiem książek i dobrych filmów to prawdopodobieństwo, że możesz chcieć zostać naszym Wolontariuszem jest naprawdę wysokie! Z naszej strony oferujemy kompleksowe przygotowanie (poprzez spotkania i warsztaty), dużo wyrozumiałości i poświęconego czasu, niepowtarzalne wspomnienia i wystawiane od serca zaświadczenia. A przede wszystkim bycie częścią wspaniałych wydarzeń: koncertów, spotkań, warsztatów i wystaw. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej ANKIETA

Informacje praktyczne

Kiedy: rekrutacja Wolontariuszy trwa od 26 kwietnia do 29 maja 2023.

 • od 06.06. 2023 r. – 05.07.2023 r. – spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2 lub 3 godz., szczegółowy terminarz spotkań prześlemy w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji).
 • od 04.07.2023 r. – 09.07.2023 r. – największe zaangażowanie Wolontariuszy w przygotowanie wydarzenia (szczegółowy grafik do ustalenia).

Dla kogo: osób powyżej 13 roku życia
Zapisy: przez formularz online dostępny na www.warsztatykultury.pl
Informację o czekających na Wolontariuszy zadaniach, znajdziecie w ankiecie rekrutacyjnej.

Już teraz trwa nabór Wolontariuszy na Noc Kultury a wkrótce ruszy rekrutacja do kolejnych festiwali organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie: Re:tradycja – Jarmark Jagielloński oraz Carnaval Sztukmistrzów.

Zapraszamy do naszej festiwalowej rodziny!