Dwie kobiety w pozycji do jogi.
Na czerwonym tle napis: Fundacja Świętego Mikołaja

Zakończenie roku skłania nas do refleksji i podsumowań, zwłaszcza że mamy wiele powodów do wdzięczności.

W roku 2023 zorganizowaliśmy blisko 150 wydarzeń integrujących społeczność polską i ukraińską. Wzięło w nich udział ponad 1000 uczestników i uczestniczek! Tą przyjazną przystań mogliśmy stworzyć dzięki nieocenionemu wsparciu finansowemu Fundacji św. Mikołaja.

Niemal co drugi dzień w naszej siedzibie przy Grodzkiej 7, dzieci, młodzież i całe rodziny mieli okazję wspólnie bawić się, wyrażać kreatywność i rozwijać swoje umiejętności podczas warsztatów integracyjnych, prowadzonych jednocześnie w języku polskim i ukraińskim. W trakcie tych spotkań uczestnicy i uczestniczki personalizowali ubrania i obuwie, ćwiczyli z trenerem personalnym, poznawali zasady samoobrony, malowali tatuaże henną, wykonali niezliczone ilości prac plastycznych wieloma technikami. Przede wszystkim jednak spędzali czas razem, nawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie.

Cieszy nas ogromnie, że zawsze mogliśmy liczyć na entuzjazm uczestników i uczestników, a miejsca na warsztatach znikały równie szybko, co świeże bułeczki z piekarni. Mamy szczerą nadzieję, że podobne serdeczne spotkania będą stałym elementem naszej działalności także w nadchodzącym roku.

Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność wobec Fundacji św. Mikołaja za dotychczasową już dwuletnią współpracę przy tak istotnym dla społeczności Lublina projekcie. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, licząc, że będziemy mogli nadal tworzyć przestrzeń do wspólnego rozwijania pasji i budowania więzi między dziećmi i młodzieżą niezależnie od miejsca pochodzenia.