Inne Brzemienia – Inne Dźwięki! Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia to nie tylko koncerty! Specjalnie z myślą o młodzieży przygotowaliśmy warsztaty LOOP Lublin Nagraj banger z tego, co masz pod ręką. Podczas czterech spotkań wokalistka Magda Dubrowska pokaże, jak niewielkimi środkami, wykorzystując tanie instrumenty lub po prostu robiąc je samodzielnie za pomocą muzycznych programów i aplikacji, od podstaw stworzyć oryginalny i dobrze brzmiący utwór muzyczny. Warsztaty odbywają się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

O wydarzeniu

Chcę pokazać uczestniczkom i uczestnikom warsztatów, że do tego, aby stworzyć i nagrać piosenkę, wcale nie potrzeba drogiego sprzętu czy profesjonalnego studia. Łącząc zdobycze najnowszych technologii ze starymi, analogowymi metodami, można tworzyć naprawdę ciekawe i niebanalne brzmienia we własnym mieszkaniu – mówi Magda Dubrowska.

Pod okiem prowadzącej uczestniczki i uczestnicy zbudują proste instrumenty, zarejestrują własne sample, wymyślą beat i melodię do utworu, do którego następnie napiszą tekst i nagrają wokale.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Stworzysz i nagrasz hip-hopową piosenkę oraz teledysk;

Poznasz podstawy programu muzycznego Ableton Live;

Zbudujesz elektroniczny instrument z recyklingu;

Nauczysz się podstaw tworzenia beatu, samplingu i obsługi samplera, pisania tekstów i rapowania.

Informacje praktyczne

Kiedy: 69 lipca 2023 (podczas Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia)
Czas trwania: ok 4 godziny każdego z 4 dni festiwalowych
Dla kogo: dla osób 16+
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

O prowadzącej

Magda Dubrowska to artystka warszawskiej sceny niezależnej. Songwriterka, autorka muzyki i tekstów, wokalistka, raperka, basistka, didżejka, współtwórczyni takich zespołów jak Nanga, Utrata Skład czy Gang Śródmieście. Od niedawna pod pseudonimem Kochliwa Magda prezentuje solowe wcielenie, wykorzystując osobliwe instrumentarium ze swojej kolekcji, m.in. sampler z bakłażana i rzodkiewek, własnej roboty elektryczną kalimbę czy theremin.

 Małe Inne Brzmienia
Warsztaty tworzenia piosenki odbywają się w ramach cyklu Małe Inne Brzmienia, który jest nieodłącznym elementem Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. To autorski program edukacyjny, polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze, stwarzające ogromne pole dla pasjonującej zabawy. Wszystkie warsztaty mają charakter praktyczny i nastawione są na wzmacnianie twórczego potencjału uczestników. Tworząc program spotkań, stawiamy sobie za cel rozwijanie aktywnych postaw, kreatywnego myślenia, umożliwianie spotkania z twórcami muzycznymi, a wartością nadrzędną jest dialog i otwieranie się na rzeczywiste potrzeby uczestników. Warsztaty pozwalają odkryć swój potencjał twórczy w atmosferze wspaniałej zabawy.

W ramach Małych Innych Brzmień odbędą się m.in. warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!”, realizowane przez Fundację Kultura Enter ze środków miasta Lublin.

Tegoroczna edycja Wschodu Kultury – Innych Brzmień organizowana jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Lublin jako pierwsze miasto w Polsce, został Europejską Stolicą Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin będzie miał okazję zaprezentować Europie wartości ważne dla młodych, pokazać ich aktywności i skierować uwagę w swoich działaniach na młodzież. Tytuł ESM przyznawany jest przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Jego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście oraz budowanie ich tożsamości europejskiej, ale też wspieranie zaangażowania mieszkańców miasta energią i aktywnością młodych osób. To również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodzieży na wielu płaszczyznach.