Na różowym tle czerwone mazaje, które układają się w twarze ludzi.

Marzysz o wydaniu swojego zina? A może chcesz, żeby plakaty Twojego autorstwa wyróżniały się nie tylko projektem, lecz także techniką drukarską? Zapraszamy na spotkanie z Michałem Chojeckim oraz warsztaty z Weroniką Lipniewską / Verą King. 

Program

Oficyna Peryferie – spotkanie z Michałem Chojeckim

Marzysz o wydaniu swojego zina? A może chcesz, żeby plakaty Twojego autorstwa wyróżniały się nie tylko projektem, lecz także techniką drukarską? Czy wiesz, że riso to nie tylko mleczna przekąska, lecz także druk rzemieślniczy? Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie z Michałem Chojeckim, który od 2014 roku prowadzi wydawnictwo i pracownię drukarską Oficyna Peryferie. Misją oficyny jest popularyzacja i promocja niszowych form grafiki i publikacji artystycznych. Podczas spotkania zobaczysz wiele przykładów niestandardowych druków i zdecydowanie poszerzysz swoją wiedzę na temat technik drukarskich.

„Oficyna Peryferie to pracownia i wydawnictwo publikujące grafiki, ziny i książki artystyczne. Oficyna nie jest zwykłym wydawnictwem. Interesuje nas druk jako pole wypowiedzi artystów wizualnych. Działamy jako manufaktura, bliskie nam są idee samowystarczalności i pracy ręcznej. Wielką uwagę poświęcamy publikacjom artystycznym, uwielbiamy wszelkie prace introligatorskie”.

Oficyna Peryferiehttps://www.facebook.com/oficynaperyferie/

Kiedy: 9 listopada 2023 r., godz. 18.00
Gdzie: Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny


SELFIE – ilustracja i ziny – warsztaty z Weroniką Lipniewską / Verą King

Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnej graficznej zabawy. Warsztaty skierowane są do osób, lubiących proste, a czasem brzydkie grafiki i ilustracje. Spotkanie dla wszystkich, którzy lubią eksperymentować, popełniać błędy i zadawać pytania. Jak uchwycić podobieństwo w rysunku odchodząc od fotorealizmu? Czy autoportret może być abstrakcyjny? Jak uchwycić istotne cechy lub sportretować charakter czy emocje? Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć sobie podczas twórczej zabawy. Efektem kilkugodzinnej pracy będą autorskie, niewielkie wydawnictwa – ziny. Poza budowaniem indywidualnych narracji skupimy się również na technicznych aspektach projektowania publikacji. Odkrywajmy i dajmy się zaskoczyć!

Kiedy: 11.11.2023, godz. 11.00-18.00 (z przerwą na obiad)
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Dla kogo: dla osób w wieku 15+
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

IG: twarze_ktore_widze