Magiczna Latarnia

Magiczna Latarnia to klub filmowy dla dzieci. Podczas seansów młodzi kinomani odkrywają wielkie emocje kina i dzielą się tymi wyjątkowymi chwilami ze swoimi równolatkami, wyrabiając w sobie zmysł krytyczny, szczególnie istotny w obecnym świecie, zdominowanym przez media audiowizualne. Właśnie rusza nabór do 7 już edycji klubu. Trzeba się spieszyć – kto pierwszy ten lepszy.

W ubiegłym roku po raz pierwszy udział w całym programie zakończyły dzieci dwunastoletnie, które przygodę z Magiczną Latarnią rozpoczęły jako sześciolatkowie. Grupa wiernych odbiorców sztuki filmowej stale nam rośnie, co jest i radosne i wzruszające. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak ponownie otworzyć nabór do klubu i przygotować się na kolejną porcję wzruszeń!

Głównym celem klubu jest zachęcenie młodego widza do odkrycia kina jako atrakcyjnej formy sztuki, a nacisk położony jest przede wszystkim na przekazanie emocji wiążących się z oglądaniem filmu na wielkim ekranie. Każdy pokaz poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które dodatkowo wprowadza w temat prezentowanego filmu.

Rok 2020 nie pozwoli nam się nudzić. Rozpoczniemy jak zawsze stylowym i niezwykle zabawnym klasykiem kina niemego, czyli produkcją Bustera Keatona „Marynarz słodkich wód”, a w grudniu zaprezentujemy „Ponyo”, przepiękną animację z japońskiego studia Ghibli. To tylko dwie propozycje z dziewięciu przygotowanych. Pełny program poniżej.

Kiedy:
23 lutego 2020 | Marynarz słodkich wód, reż. Buster Keaton, 1928 r.
22 marca 2020 | Jakubek i brzoskwinia olbrzymka, reż. Henry Selick, 1996 r.
26 kwietnia 2020 | Robaczki z Zaginionej Doliny, reż. Thomas Szabo, Hélène Giraud, 2013 r.
17 maja 2020 | Człowiek, który się nieprawdopodobnie zmniejsza, reż. Jack Arnold, 1957 r.
21 czerwca 2020 | Pinokio, reż. Enzo D’Alò, 2012 r.
20 września 2020 | Sekrety morza, reż.Tomm Moore, 2014 r.
18 października 2020 | Przygody księcia Achmeda, reż. Lotte Reiniger, Carl Koch, 1926 r.
22 listopada 2020 | Na zachód, reż. Mike Newell, 1992 r.
13 grudnia 2020 | Ponyo, reż. Hayao Miyazaki, 2008 r.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro

Zapisy: Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w Magicznej Latarni, dostępnymi na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza online od 15 do 22 stycznia włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc. Prosimy o wypełnienie poniższego dokumentu:

Dziekujemy za zgłoszenia. Limit miejsc został wyczerpany. W najbliższym czasie wszyscy zainteresowani dostaną na podany w formularzu adres e-mail informację zwrotną.