Na zdjęciu kadr z filmu. dwie kobiety siedzą obok siebie w autobusie lub innym środku transportu. Patrzą w okno. Na środku napis "Miasto Movie"

Cykl #28 /// Miasto kobiet

Wiosna w cyklu Miasto movie miała należeć do kobiet. Niestety przez pandemię, która brutalnie pokrzyżowała plany wszystkim, w tym również kinomanom, musieliśmy zarządzić przymusową pauzę w naszych pokazach. Dziś, kiedy powoli wchodzimy już w czas letni, chcemy wrócić z tytułami zaplanowanymi na marzec oraz kwiecień i w pełni zaprezentować filmowe „Miasto kobiet” w wersji plenerowej – na naszym klimatycznym patio, w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7.

REGULAMIN POKAZÓW
Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – wymagana rejestracja przez formularz online: https://forms.gle/WY4J2e6yM8ad1DCx5

Przed nami szereg filmów z kobietami po obu stronach kamery, przyjrzymy się bowiem najciekawszym reżyserkom w historii kina, jak również wybitnym aktorkom i ich pamiętnym kreacjom. Pokażemy bohaterki współczesne, a także te z minionych epok. Zanurzymy się w filmowy świat subtelnych, osobistych opowieści oraz wielkich, historycznych narracji, momentów, w których kobiety zmieniały porządek i bieg świata. Dzisiejsze kino, mające za sobą ponad sto dwadzieścia lat doświadczeń, wydawać by się mogło medium w pełni dojrzałym, równoprawnym dla obu płci czy kolorów skóry, skupionym jedynie na wartościach artystycznych. I choć z biegiem lat wiele barier i granic zostało pokonanych, nie sposób odnieść wrażenia, iż kobiety-artystki wciąż mają trudniej, zwłaszcza w zdominowanym przez mężczyzn Hollywood. Pokazy w naszym cyklu to zatem doskonała szansa, żeby obejrzeć szeroką i niezwykle różnorodną panoramę kina kobiecego.

Program na czerwiec:

3 czerwca 2020, godz. 20.30 – „Faworyta”, reż. Jorgos Lantimos, czas 119’, 2018 r.

10 czerwca 2020, godz. 20.30 – „Ukryte działania”, reż. Theodore Melfi, czas 127’, 2016 r.

17 czerwca 2020, godz. 20.30 – „Wieża. Jasny dzień”, reż. Jagoda Szelc, czas 106‘, 2017 r.

24 czerwca 2020, godz. 20.30 – „Wdowy”, reż. Steve McQueen, czas 128’, 2018 r.

Kiedy: zawsze w środę, godz. 20.30

Gdzie: Warsztaty Kultury, patio Grodzka 7