Na zdjęciu busker w trakcie pokazu na Placu Litewskim w Lublinie, przed nim czekająca na pokaz publiczność.

Carnaval Sztukmistrzów, największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę nowego cyrku, akrobatyki i klaunady, to czas kiedy do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby prezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych buskerów i performerów ulicznych do zgłaszania swoich kandydatur. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 10 najlepszych pokazów, a ich twórcy wystąpią w najatrakcyjniejszych lokalizacjach w Lublinie w dniach 23-26.07.2020. Na zgłoszenia czekamy do 30 maja.

Dlaczego warto?

Od 10 lat festiwalowa publiczność Carnavalu Sztukmistrzów entuzjastycznie przyjmuje buskerów, licznie uczestnicząc w pokazach i nagradzając artystów datkami do kapelusza. Co roku nasz festiwal odwiedza ponad 120 000 widzów. Od tego roku pokazy w programie buskerskim będą też premiowane możliwością wygrania nagród finansowych.

Przewidujemy 3 nagrody po 5 000 zł – w tym nagrodę Jury Carnavalu złożonego z ekspertów, kuratorów i organizatorów festiwali ulicznych, nagrodę mieszkańców Lublina i nagrodę Publiczności.

Jakie są warunki prezentacji pokazów na Carnavale Sztukmistrzów 2020?

Biorącym udział w festiwalu buskerom, zapewniamy miejsce do występu i podstawowe zaplecze techniczne (kolumna przenośna + mikrofon). Oferujemy bezpłatny nocleg na miasteczku namiotowym i kupony na wyżywienie, promocję i miejsce w programie drukowanym i na stronie internetowej wraz z opisem spektaklu i grupy.

Nie płacimy honorariów, ani nie zwracamy kosztów podróży! Wynagrodzenie za udany show wręcza publiczność festiwalu do kapelusza. Artyści muszą być samowystarczalni technicznie i organizacyjnie.

Jak się zgłosić?

Jeżeli akceptujesz nasze warunki i jesteś zainteresowany uczestnictwem w festiwalu prosimy o przesłanie na adres mailowy info@sztukmistrze.eu:

– krótkiej informacji o sobie i pokazie

– linku video z prezentacją pokazu

Najciekawszym artystom wyślemy zaproszenie na festiwal oraz formularz zgłoszeniowy.

Na zgłoszenia czekamy do 30 maja.