Na różowym dywanie leżą ukulele. Dookoła siedzą uczestnicy warsztatu.

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na październik z ukulele. W programie zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych (już nawet dla dzieci w wieku od półtora roku) oraz warsztaty gry na ukulele na dzieci, młodzieży i dorosłych na dwóch poziomach zaawansowania.

W programie:

Kurs gry na ukulele dla młodzieży i dorosłych od podstaw

Zawsze marzyłeś o grze na instrumencie, ale do tej pory nie miałeś okazji spróbować? A może już masz muzyczne doświadczenia i chciałbyś dodać do nich nową umiejętność, albo śpiewasz i chcesz grać akompaniament? Ukulele spieszy z pomocą! Ten znany z Hawajów instrument kształtem, budową i techniką gry przypomina gitarę. Ma jednak tylko 4 struny, przez co gra na nim jest dosyć prosta, a znając kilka akordów można nauczyć się wielu piosenek. 

iedy: 5, 12, 19, 26 października 2022 r., godz. 17.30–18.30 – cykl warsztatów. Kontynuacja warsztatów w listopadzie .
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala 204 (wystawowa)
Dla kogo: dla młodzieży 12+ i dorosłych, którzy nie mają wcześniejszego doświadczenia z grą na ukulele. Własny instrument nie jest wymagany.
Prowadzenie: Łukasz Rzepecki 

Zapisy: przez formularz online dostępny na warsztatykultury.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt: 150 zł za miesięczny cykl warsztatów.

REGULAMIN


Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych

Zajęcia umuzykalniające pozwalają dzieciom rozwijać naturalną potrzebę ruchu i zabawy w połączeniu z dźwiękiem, muzyką i rytmem. Program bazuje na grach i zabawach muzycznych, podczas których wykorzystywane są instrumenty, piosenki i zabawy ruchowe. Dzieci zachęcane są do naturalnej aktywności, spontaniczności i poznawania świata. Warsztaty wspomagają kształtowanie słuchu, poczucia rytmu i wrażliwości na muzykę.

Kiedy: 4, 11, 18, 25 października 2022 r., godz. 17.15–17.45 – możliwość udziału w całej serii spotkań lub wybór jednego z terminów. Kontynuacja warsztatów w listopadzie.
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala 204 (wystawowa)
Dla kogo: dzieci od 1,5 roku życia do 6 lat wraz z pełnoletnimi opiekunami. Nawet jeśli nie uczestniczą aktywnie w zabawach, będąc w kontakcie z muzyką, kształtują słuch, poczucie rytmu i umiejętności społeczne.
Prowadzenie: Łukasz Rzepecki i Maria Rzepecka

Zapisy: przez formularz online dostępny na warsztatykultury.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń .
Koszt: 35 zł za jedno spotkanie

REGULAMIN