Fotografia przedstawia laptop we wnętrzu atelier fotograficznego. Na pierwszym planie widzimy fotografa, który próbuje uwiecznić postacie wyświetlające się na ekranie laptopa, używając do tego tradycyjnego aparatu analogowego.
Zdjęcie przedstawia czarno-biały portret mężczyzny. Postać uśmiecha się, jest ubrana na czarno, na głowie nosi czapkę.

W czasach pandemii COVID-19 jesteśmy zmuszeni pozostać w domach, często daleko od bliskich, rodzin i przyjaciół. W związku z tym, chcielibyśmy zaproponować nieprzeciętną, bo wirtualną, sesję zdjęciową, łączącą najnowsze technologie komunikacji ze szlachetnymi technikami fotografii. Jej efektem będą portrety zrobione zdalnie przez fotografa Romana Kravwczenko w technice odbitki stykowej, za pośrednictwem… Messengera!

Chociaż zdjęcia powstaną z zachowaniem niestandardowej odległości pomiędzy fotografem a fotografowanym, portrety nadal będą wynikiem ludzkiej kreatywności i umiejętności, tyle że przy wsparciu technologii zapewniających zdalną komunikację. U podstaw tej nietypowej fotografii dalej będzie jednak relacja pomiędzy ludźmi, stanowiąca kluczowy aspekt życia, pomimo nietypowych okoliczności.

Efektem wirtualnej sesji będzie realny portret, który wyślemy fotografowanym na wskazany adres.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Kiedy: 26 oraz 29 maja 2020 r., w godzinach 11:00 – 14:00

Gdzie, a właściwie jak: u Was w domu i u nas w Warsztatach Kultury – każde u siebie. Dokładne informacje o tym jak będziemy się łączyć messengerem, podamy osobom, które przejdą pomyślnie proces zapisu.

Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy od 18 maja 2020 r. za pośrednictwem formularza online:

https://forms.gle/cBpXFFNZnSKLtqxi6

Wydarzenie skierowane jest wyłącznie do osób pełnoletnich. Liczba miejsc jest ograniczona. Ostatecznie decyduje kolejność wpłat.

Koszt:za uczestnictwo w akcji, w tym wysyłkę portretu na podany przez portretowanego adres, to 10 zł. Wpłaty należy dokonać po otrzymaniu potwierdzenia mailowego, w terminie do 25 maja 2020 r. na konto Warsztatów Kultury (Bank Pekao SA 33 1240 1503 1111 0010 5299 8541); w tytule przelewu należy wpisać: opłata za udział w wydarzeniu Portrety Izolacji oraz imię i nazwisko uczestnika.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Jak przygotować się do sesji?

Oświetlenie i tło w zdalnej sesji zdjęciowej jest niezwykle ważne. Dlatego przed zrobieniem portretu poszukaj w swoim otoczeniu naturalnego źródła światła. Jeżeli chcesz mieć portret wykonany w pomieszczeniu, znajdź w nim interesujące miejsce z ciekawym światłem i pamiętaj, że jego źródło musi znajdować się przed Tobą. Ponieważ robimy portret, nie umieszczaj w kadrze całej sylwetki. Oznacza to, że musisz zapewnić odpowiednią odległość pomiędzy sobą, a stabilnie ustawionym urządzeniem (telefon, komputer) umieszczonym na wysokości oczu, wyposażonym w kamerę, aplikację Messenger oraz dostęp do internetu.

Zapraszasz nas do swojego domu, więc będzie to jedyna w swoim rodzaju sesja zdjęciowa i niepowtarzalna dokumentacja tych niecodziennych okoliczności społecznej izolacji.

Co wydarzy się dalej?

Twój portret zostanie wysłany na wskazany przez Ciebie adres, a elektroniczna wersja zdjęcia zostanie opublikowana w specjalnie na tę okazję stworzonej galerii na stronie Warsztatów Kultury oraz fanpage instytucji. W formularzu prosimy Cię także o kilka słów, na temat tego jak spędzasz czas podczas pandemii, czy Twoje życie się zmieniło, możesz też opisać co będzie widać na zdjęciu. Opisy dołączymy do zdjęć i będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych naszym projektem.

REGULAMIN