Otwarta książka ze stronami ułożonymi w wachlarz.

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają dzieci na wyjątkowe warsztaty! Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własną książkę oraz poznać tajemnice rzemiosła, jakim jest sztuka introligatorska.

program

Książka na nowo | Warsztaty z Florentyną Nastaj

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty, podczas których każdy uczestnik/uczestniczka będzie miał/miała okazję stworzyć własną, tajemniczą książkę. Będziemy używać starych, niechcianych książek, które nie miałyby szansy na bycie czytanymi i dołączonymi do domowej kolekcji. Książki te posłużą nam jako kapsuła do świata naszej wyobraźni. Będziemy je ciąć i kleić, aby stworzyć w nich przestrzeń do wypełnienia naszymi kolorowymi ilustracjami i światłem.
Kiedy: 11 lutego 2023 r., godz. 11.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 10–15 lat
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

REGULAMIN


Jak uszyć książkę? | Warsztaty sztuki introligatorskiej

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na warsztaty introligatorskie. W trakcie zajęć pokażemy, jak się oprawia (i naprawia) książki oraz czasopisma zarówno ręcznie, jak i przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Zajęcia są angażujące i przystępne dla młodszych oraz starszych uczestników. Uczą ważnych i potrzebnych cech: dokładności, uważności i cierpliwości. Wprowadzają dzieci w niezwykły świat książki, który w dobie mediów cyfrowych bywa niedoceniany.
Kiedy: 12 lutego 2023 r., godz. 11.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo: dzieci 6–12 lat wraz z pełnoletnim opiekunem
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

REGULAMIN