Czarno-biała fotografia członków zespołu Tekla Goldman z czarną ramką. Napis: Tekla Goldman, 17.11.2023, godz. 19.00, Warsztaty Kultury w Lublinie. Strefa Innych Brzmień.

W listopadzie Strefa Innych Brzmień zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia. Już 10 listopada spotkamy się z Wojciechem Kozielskim oraz z szefem Anteny Krzyku – Arkiem Marczyńskim, aby porozmawiać o książce „Antena Krzyku. Antologia 1986–1990”. Natomiast 17 listopada zapraszamy na koncert znakomitego kwartetu Tekla Goldman, który sam się przedstawia jako „hałaśliwa, garażowo-punkowa mikstura podlana psychodelicznym, krautowym sosem!”

Program

Antena Krzyku. Antologia 1986–1990 – spotkanie z Kozielskim i Marczyńskim 

O książce rozmawiać będziemy z jej autorem – Wojciechem Kozielskim oraz z szefem Anteny Krzyku – Arkiem Marczyńskim. Spotkanie poprowadzą Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała – dyrektorzy Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Podczas spotkania można będzie zakupić książkę, a po spotkaniu dalej pozostaniemy w muzycznym klimacie nawiązującym do prezentowanej lektury. Dla wszystkich miłośników punk rocka, post punka, no wave czy zimnej fali przygotowaliśmy specjalną selekcję muzyczną, która wypełni resztę wieczoru w Pubie Bałagan.

Kiedy: 10 listopada 2023 r., godz. 18.00
Gdzie: Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny 


Tekla Goldman – koncert 

Pochodzą z Otwocka, co podkreśla już sama nazwa grupy, która nawiązuje do historii jednej z dzielnic miasta – Tekliny. Zespół stworzyło grono muzyków związanych w przeszłości z wieloma formacjami grającymi bardzo różnorodną stylistycznie muzykę (od etno, przez punka, po metal) i mających za sobą bogate doświadczenia muzyczne.
Kiedy: 17 listopada 2023, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Wstęp wolny

O Strefie Innych Brzmień

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze niezależne wytwórnie, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.