Czarno-biała fotografia dwóch mężczyzn w czarnej ramce. Napis: Zdrój. 1.09.2023, godz. 19.00, Bałagan, Lublin.

We wrześniu, po solidnej dawce atrakcji związanych z festiwalowym latem, wracamy do regularnych koncertów w ramach Strefy Innych Brzmień. Przed nami wystąpią dwa zespoły – wrocławski duet Zdrój oraz USO 9001 z Bielska Białej. Oba składy łączy zarówno silny element improwizacji, noise’u, jazzu, jak i punk rocka. Będzie hałaśliwie, dynamicznie, ale i tanecznie. Do zobaczenia w Strefie Innych Brzmień!

Program

Zdrój

ZDRÓJ to polsko-holenderski improwizujący duet na gitarę (Jakub Zasada) i perkusję (Sebastian Jaansen) z Wrocławia. Zespół współtworzy stale fermentującą społeczność muzyków wokół Salki CRK (Kurws, Ukryte Zalety Systemu, Przepych, Atol Atol Atol, Barłóg). Zeszłego lata miała miejsce premiera ich debiutanckiego krążka wydanego przez Fonoradar Records (LP) i Syf Records (MC). Duet porusza się w stylistyce instrumentalnego free punku z elementami krautrocka i noise’u, udowadniając, że swobodna improwizacja to bardziej idea, niż ujęty w ramy gatunek muzyczny.
Informacje praktyczne
Kiedy: 1 września 2023 r., godz. 19.00
Gdzie: Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny
FB zespołu


USO 9001 

USO 9001 to trio Jan Pieniążek (perkusja), Jan Gałosz (gitara), Miłosz Pieczonka (saksofon). Nazwa zespołu to skrót od Unidentified Sonoristic Object (Niezidentyfikowany Obiekt Sonorystyczny), gra słów na temat nazwy europejskiej normy jakości ISO 9001. USO 9001 to off-jazz. USO 9001 to hip-hop i gęste bity, grane na bębnach. USO 9001 to gitarowe piosenki. USO 9001 to punk rock.
Informacje praktyczne
Kiedy: 22 września 2023 r., godz. 19.00
Gdzie: Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny
FB zespołu


Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe połączenia. Zawsze staramy się inspirować odbiorców do odkrywania w muzyce czegoś nowego, jednocześnie na pierwszym miejscu stawiając jakość i oryginalność. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.