Zdjęcie kolorowe, poziome. Publiczność w namiocie festiwalowym siedzi na trawie, tyłem do zdjęcia, w tle scena z muzykami i grafiką festiwalową Inne Brzmienia 2019.

Rok 2020 zapamiętany będzie jako przełomowy i niezwykle trudny, zarówno dla Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, jak i dla całej społeczności ludzi zaangażowanych w organizację, produkcję czy promocję wydarzeń muzycznych na całym świecie. To w jakiej sytuacji postawiła nas epidemia COVID-19 jest absolutnie bezprecedensowe. Światowe rynki muzyczne oraz koncertowe przez ostatnie lata przeżywały dynamiczny rozkwit i Polska nie była tu wyjątkiem. Festiwale stawiały przed sobą kolejne wyzwania, prześcigając się w atrakcyjności formuły i programu. Stale rosła liczba widowni, a zadowoleni uczestnicy z biegiem lat tworzyli coś na kształt kolorowej, festiwalowej rodziny.

Ten rok pod wieloma względami jest inny, ale jako organizatorzy Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia nie chcemy pozostawić naszej festiwalowej rodziny bez bliskiej nam wszystkim imprezy. Dlatego postaraliśmy się, na tyle na ile jest to możliwe, przenieść festiwal z terminu czerwcowego na początek września. W dniach 3-6 września 2020 na Błoniach pod lubelskim Zamkiem znów stanie festiwalowy namiot i wypełni się różnorodną i ambitną muzyką. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w tym roku spotkamy się m.in. z kultową wytwórnią Antena Krzyku, zaś na scenie zagoszczą artyści związani z tą zasłużoną oficyną. Nie zabraknie zespołów z różnych zakątków Europy oraz najciekawszych zjawisk muzycznych z naszej rodzimej sceny alternatywnej.

W obecnej sytuacji bezpieczeństwo nas wszystkich – widzów, wykonawców, organizatorów i pracowników Festiwalu jest oczywiście najważniejsze. Dlatego też wrześniowa edycja imprezy odbędzie się w specjalnie dostosowanej do nowych wymogów formie. Część z ogłoszonych dotychczas artystów, mających zagrać w Lublinie w czerwcu, pojawi się i teraz. Ci zaś, którzy z różnych względów nie przyjadą do Lublina w tym roku, deklarują występ dla innobrzmieniowej widowni w roku 2021.

Mamy wielką nadzieję, że wszyscy razem, wspólnie – jako festiwalowa społeczność – jesteśmy znacznie silniejsi niż wirus, a miłość do muzyki i jej kolektywnego odbioru potrafi pokonać niejedną przeszkodę.

Od dziś na naszej stronie internetowej i w festiwalowych mediach społecznościowych zaczynamy publikować zaktualizowany line-up, a niebawem ogłosimy też zasady rejestracji na poszczególne wydarzenia.

Do zobaczenia na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie!

Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała

Dyrektorzy Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Więcej informacji: innebrzmienia.eu