Dzieci i rodzice leżą na podłodze na brzuchu i trzymają się za ręce. Patrzą sobie w oczy.
Belka logotypowa

Sprawdź program Sztuki Wrażliwości we wrześniu! Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny na warsztaty z cyklu „W kontakcie”, podczas których, w atmosferze przyjaznej sensorycznie, będziemy poznawać swoje ciało. Z kolei na warsztatach z obszaru grafiki artystycznej tym razem skupimy się na ceramice.

Program

W kontakcie 

 “W kontakcie” to cykl spotkań, podczas których w przestrzeni przyjaznej sensorycznie, wypełnionej obiektami sensorycznymi, będziemy poznawać swoje ciało, czuć je oraz swobodnie się poruszać nie zapominając o dobrej zabawie i nieskrępowanej radości. Pozostając w kontakcie z ciałem, będziemy pogłębiać relację rodzinnej bliskości. Postaramy się również uwolnić nasze ciało od napięć oraz przy pomocy zabawy wzmocnić naszą koordynację ruchową. Prowadzenie: Beata Pniewska

Warsztaty obejmują cykl 6 spotkańWe wrześniu:

Kiedy:
10 września 2023 r., godz. 11.00–12.30
24 września 2023 r., godz. 11.00–12.30
Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo: zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5–10 lat.

Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział bezpłatny.


Transferuj! Drukuj! | Ceramika

Zapraszamy na pierwsze z trzech spotkań w cyklu inkluzywnych warsztatów z obszaru grafiki artystycznej. Pierwsze spotkanie poświęcimy transferom na ceramice, a konkretnie na talerzu. Dzięki technice transferu, czyli przenoszenia obrazu na różne podłoża, zaprojektujemy ozdobne talerze. Naszą matrycą będą ksera oraz zdjęcia. Nie stosujemy toksycznych materiałów. Używamy farby transferowej Charbonnel, farby akrylowej, papieru oraz niekonwencjonalnych przedmiotów, ozdabiając ich powierzchnię. Każdy z warsztatów poprzedzony będzie prezentacją poszczególnej techniki.

Warsztat poprowadzi Katarzyna Niedźwiadek

Kiedy: 30 września 2023 r., godz. 11.00–12.30 
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 10–17 lat

Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział bezpłatny.

Wydarzenia przyjazne autyzmowi

 Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.