Warsztat fotograficzny

Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury to miejsce poświęcone szlachetnym technikom fotografii, w którym można poznać tajniki różnych metod fotografii analogowej, dowiedzieć się jak wyglądała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku, zamówić indywidualny portret, czy też kupić fotografię pejzażową.

 

Czy można wymarzyć sobie warsztat fotograficzny w miejscu równie pięknym i znaczącym co Zaułek Hartwigów? W jednym z najpiękniejszych zakątków Śródmieścia Lublina, w miejscu sygnowanym nazwiskiem Hartwigów – wybitnych przedstawicieli kultury polskiej, z której to rodziny wywodził się m.in. Edward Hartwig, znajdujący się w gronie najbardziej znanych na świecie polskich fotografików XX wieku. Okazuje się, że można, chociaż wydaje się to nieprawdopodobne.

22 października 2015, Warsztaty Kultury otworzyły w Zaułku Hartwigów w Lublinie stałą pracownię – Warsztat Fotograficzny. Miejsce poświęcone szlachetnym technikom fotografii, w którym można poznać tajniki różnych metod fotografii analogowej, dowiedzieć się jak wyglądała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku, zamówić indywidualny portret, czy też kupić fotografię pejzażową. To także miejsce, w którym można podczas warsztatów spotkać wybitnych fotografików przekazujących swoją wiedzę adeptom oraz plenerowa letnia galeria, prezentująca twórczość dawnych mistrzów fotografii.

Nieskromnie wierzymy, że nasze fascynacje szlachetną fotografią podzielą mieszkańcy Lublina i Europy. Marzy nam się, inspirując się poszukiwaniami Mistrza Hartwiga, że do reszty pochłonie nas wszystkich szlachetny, czarno-biały pejzaż i portret.

GDZIE: Zaułek Hartwigów / ul. Kowalska 3

KIEDY: zwiedzanie pracowni – czwartki i piątki w godz.: 12.00-16.00. Odwiedzenie pracowni w inne dni możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się drogą telefoniczną.

WSTĘP: Zwiedzanie pracowni jest bezpłatne, pozostałe wydarzenia wg informacji podanych w harmonogramie. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy

Warsztat Fotograficzny

W najbliższych dniach

Minione wydarzenia

Kontakt

Chcesz poznać historię projektu