Dziewczyna siedzi z nogą założoną na nogę i gra na ukulele.

Opis wydarzenia

Pracujesz z dziećmi w żłobku, przedszkolu lub szkole podstawowej? Chcesz urozmaicić swój warsztat pracy o nowe metody? Zapraszamy na bezpłatny warsztat, w trakcie którego poznasz podstawy gry na ukulele.

Dzieci kochają muzykę. Uwielbiają śpiewać, tańczyć i wydawać dźwięki ze wszystkich dostępnych im przedmiotów. Urozmaicenie codziennych zajęć o nowe elementy muzyczne sprawi im dużą frajdę, zmotywuje przy bardziej wymagających zadaniach, a nauczycielowi pomoże wprowadzić nowe ćwiczenia poprzez jednoczesną zabawę z uczniem. Dzięki temu proces nauki będzie szybszy, przyjemniejszy i bardziej efektywny. Wiedza nabyta podczas spotkania poszerzy Twoje umiejętności muzyczne i pozwoli na efektywne wykorzystanie ich w pracy z najmłodszymi.

Podczas warsztatu poznasz dwa podstawowe akordy umożliwiające zagranie kilku popularnych dziecięcych piosenek, nauczysz się zabaw ruchowych z wykorzystaniem ukulele, dowiesz się, jak wykorzystać ukulele w celu rozwoju motoryki małej i uważności u dziecka.

Prowadzący

Łukasz Rzepecki – absolwent iberystyki i muzykoterapii na UMCS, nauczyciel, gitarzysta, autor tekstów i producent. Założyciel pierwszej lubelskiej szkoły gry na  ukulele – UkuPuku. Pomysłodawca i współautor muzycznego wydawnictwa dziecięcego (UkuPuku & Dobre Dźwięki). Autor i organizator muzycznych i muzykoterapeutycznych warsztatów dla wszystkich grup wiekowych.

Informacje praktyczne

Kiedy: 14 października 2023 r., w Święto Edukacji Narodowej, godz. 11.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – sala wystawowa
Dla kogo: osoby pracujące z dziećmi, które chcą urozmaicić swój warsztat pracy o elementy muzyczne.
Zapisy: przez formularz online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.