Serdecznie zapraszamy klasy szkół podstawowych na warsztaty inspirowane wystawą fotograficzną Florentyny Nastaj pt.: „Słynne golasy w sztuce”. Podczas zajęć dzieci poznają historię słynnej Wenus z Milo, zainspirują się twórczością Keitha Haringa, mistrza body paintingu oraz stworzą własne obrazy, wcielając się w słynnych malarzy. Warsztaty pozwolą rozwinąć umiejętności obserwacji i analizy dzieł sztuki oraz pomogą dzieciom w wyrażaniu własnej ekspresji. Udział w wydarzeniu to świetna okazja do przełamywania barier i stereotypów związanych z nagością.

O wystawie

„Słynne golasy w sztuce to graficzna wystawa Florentyny Nastaj – absolwentki malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS, która maluje obrazy, wykonuje rysunki, rzeźby ceramiczne, a także projektuje plakaty i książki dla wydawnictw dla najmłodszych.
Ciało człowieka, niczym kosmos, od zawsze stanowi dla ludzi frapującą zagadkę. To także jeden z najbardziej interesujących i nieprzemijających tematów w sztuce od początków jej istnienia. Sposób w jaki widzimy i przedstawiamy nasze ciała, a także to, jak o nich mówimy, pozwala nam dowiedzieć się więcej o nas samych. Przyglądając się własnemu ciału i patrząc na wizerunki innych ludzi, zadajemy sobie pytania o to, kim jesteśmy, czego chcemy, co możemy i potrafimy jako istoty ludzkie, co akceptujemy, a czego się obawiamy. Wystawa jest pierwszą częścią cyklu „Kropka, kreska – jak to widzisz?” przygotowanego z myślą o najmłodszych odbiorcach i odbiorczyniach.
Kiedy:
16 marca 2024, godz. 11.00-13.00| otwarcie wystawy
Ekspozycja | 16 marca 2024 – 19 kwietnia 2024 oraz 7 maja – 24 maja 2024, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendów, godz. 9.00–17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – korytarz
Dla kogo: dla dzieci 7+
Wstęp wolny.

Pobierz informator do wystawy


Harmonogram warsztatów

20 marca 2024 | Art wyzwania bez ubrania
25 marca 2024 | Betonowe szaty Wenus z Milo
8 kwietnia 2024 | Bazgroły na ręku