niebiesko- różowe słowo inne na tle metalowych masztów

We wrześniu, Strefa Innych Brzmień zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty.

Polski Piach

Polski Piach to zespół uruchomiony przez Patryka Zakrockiego, czerpiący z tradycji pierwszego bluesa, pustynnego transu i rozwijający własny język, którego temperatura wynika z rodzimego krajobrazu, natury polskich rzek, zachmurzonego nieba. Projekt Polski Piach bada pokrewieństwo i zasadność upodobnień między piachem delty Missisipi, Sahary i wiślanych łach. Muzycy wywodzą się z warszawskiego środowiska improwizatorów, kręgu Lado ABC.

Skład:

Patryk Wydmo Zakrocki – mała gitara akustyczna
Piotr Mełech – klarnet basowy
Piotr Domagalski – basetla

Kiedy: 16 września 2021, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa (II piętro)
Wstęp wolny


Alfah Femmes 

Alfah Femmes to sześcioosobowy zespół z Trójmiasta. Jego twórczość oparta jest na muzycznych kolażach, w których można odnaleźć elementy new wave, no wave i cold wave, odniesienia do art-popu, synth-popu, post-punka, ale też indie oraz muzyki klasycznej. Zespół zadebiutował w październiku 2020 r. dobrze przyjętym albumem „No Need to Die”. W sierpniu 2021 r. wydał płytę EP „I Wouldn’t Bother”.

Kiedy: 17 września 2021 – piątek, godz. 20.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa (II piętro)
Wstęp wolny

**

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe połączenia. Zawsze staramy się inspirować odbiorców do odkrywania w muzyce czegoś nowego, jednocześnie na pierwszym miejscu stawiając jakość i oryginalność.

Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Przygotowanie: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała