window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grupa młodych ludzi przy stole z programem festiwalu oraz pani ze słuchawkami czytająca program. W tle plakat festiwalowy.

Rozmowy o wolontariacie medialnym | Lubelski Festiwal Nauki

Młodzi ludzie to przyszłość Lublina. Szczególnie, że będziemy jako Miasto Lublin w 2023 r. Europejską Stolicą Młodzieży (ESM) 🇪🇺
Z tej okazji zapraszamy młode osoby na specjalne spotkanie poświęcone przygotowaniom do obchodów w 2023 r. oraz możliwościom włączania się na co dzień w działania kulturalne w Lublinie.
 
Kiedy: 21 września, godz. 16.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa (II piętro) 
Wstęp wolny
 
Porozmawiamy o:
– idei ESM
– wyzwaniach, jakie stoją przed wolontariuszami (rodzajach wolontariatu)
– możliwościach zaangażowania się w przygotowania już w 2022 r.
– dobrych praktykach i programach Warsztatów Kultury, w tym wolontariatu medialnego
– Waszych oczekiwaniach względem wolontariatu
 
Zaprosimy też starszych stażem wolontariuszy do dzielenia się dodatkowo swoimi historiami z uprawiania wolontariatu.
 
Prowadzącymi spotkanie będą:
– Agnieszka Wojciechowska – z wykształcenia animatorka i menedżerka kultury (UMCS) oraz specjalistka od PR-u (UW). Produkcją i promocją wydarzeń kulturalnych zawodowo zajmuje się od 2004 roku. Pracę w Warsztatach Kultury zaczynała jako kierowniczka Działu Komunikacji i Marketingu, którą po 7 latach zamieniła na działalność programową i kuratorską. Jest entuzjastką i propagatorką koncepcji audience development oraz liderką wielu procesów związanych z programem rozwoju widowni w Lublinie.
– Dawid Reja – animator: kultur, społeczności, wydarzeń, projektów, biznesów, a czasem wszystkiego na raz. Koordynator wolontariuszy i projektów młodzieżowych w Fundacji Sempre a Frente. W wolnym czasie słucha audiobooków i eksperymentuje – w kuchni i na parkiecie.
– Agata Cholewa – animatorka społeczna i kulturalna, pracuje w Biurze Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin, zajmuje się Europejską Stolicy Młodzieży. W czasie wolnym najchętniej siada na rower, spędza czas z końmi albo znika na Roztoczu.
– Agnieszka Parol – Górna – pracuje w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin, zajmuje się promocją wydarzeń kulturalnych, jest częścią zespołu w ramach projektu Europejska Stolica Młodzieży. W czasie wolnym najchętniej słucha muzy, żegluje lub ucieka na wieś.
 
Zabierz ze sobą znajomych i widzimy się 21 września.
Tworzymy Lublin, więc zróbmy to razem!

Data

21 września 2021
Zakończone!

Czas

16:00 - 17:30

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Go to Top