window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grupa ludzi przytula się do drzewa. Na dole napis: Workshops. Carnaval Sztukmistrzów.

Acting for Climate – warsztaty dla artystów cyrkowych

ZAPISY

Artysto! Poruszasz się w obszarze cyrku, performansu, lub tańca, interesuje Cię aktywizm klimatyczny i chcesz dowiedzieć się jak twórczo działać w tym temacie? A może szukasz nowych możliwości do wyrażania się poprzez sztukę i chcesz rozwijać swoje umiejętności cyrkowe? Jeśli tak, sprawdź ofertę warsztatową przygotowaną norweskich artystów z grupy Acting for Climate we współpracy z Carnavalem Sztukmistrzów. Przed Tobą 2 dni inspirujących spotkań performatywnych w nurcie aktywizmu ekologicznego – zapisz się już teraz.

O wydarzeniu

Podczas warsztatów zajmiemy się teoretycznym i praktycznym badaniem związków między aktywizmem klimatycznym a sztukami performatywnymi. Zgłębimy tematy zmian klimatycznych i utraty bioróżnorodności z perspektywy artystycznej, a jednocześnie zachęcimy uczestników do otwierania zmysłów i doświadczania na nowo otaczającego nas świata. Chcemy koncentrować całą naszą kreatywność na rozwiązywaniu problemów oraz myśleniu o klimacie i naturze.

Uczestnicy będą mogli zobaczyć jak zespół pracuje twórczo nad kwestiami związanymi z klimatem, poznać metody aktywizmu artystycznego oraz zagłębić się w twórcze poszukiwania. Podczas wspólnych badań artystycznych, dyskusji i zabaw, przekonamy się, w jaki sposób wyobraźnia łączy się z cyrkową sztuką site-specific tworząc potężny przekaz na temat aktywizmu ekologicznego.

Załóż wygodne ubranie, w którym możesz swobodnie się poruszać
Przynieś długopis, notatnik i butelkę z piciem.
Będziemy się ruszać i rozmyślać. Zarówno ciało, jak i umysł pójdą w ruch.

Informacje praktyczne

Kiedy: 27-28 lipca 2023
Gdzie
: Ogród Saski w Lublinie
Dla kogo: artyści, aktywiści i wszystkie inne osoby zainteresowane wykorzystaniem ekspresji twórczej do poruszania tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem, naturą i ochroną środowiska. Warsztaty są skierowane dla osób pełnoletnich mówiących w języku angielskim. 
Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line dostępnego na stronie carnavallublin.eu, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Uwaga! Warsztat prowadzony jest w języku angielskim.

REGULAMIN

Prowadzący 

Acting for Climate wykorzystuje sztukę, aby inspirować ludzi do działania na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości. Poprzez spektakle i warsztaty grupa przyczynia się do zwiększania twórczego zainteresowania tematem klimatu i dzielenie się doświadczeniami z innymi. Warsztaty są miejscem, gdzie przekazują innym wiedzę, a jednocześnie budują społeczność skupioną wokół swoich pomysłów i praktyk.
Podczas tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów artyści zaprezentują autorski spektakl BARK.

 

Tagi: ,

Data

27 - 28 lipiec 2023
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Ogród Saski
Go to Top