window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Okładka książki "Autentyczna w spektrum".

Autentyczna w spektrum – spotkanie z Ewą Furgał | Sztuka Wrażliwości

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online z Ewą Furgał – autorką książki „Autentyczna w spektrum”. Temat kobiecego autyzmu jest nadal czymś zagadkowym i tajemniczym. Dla wielu wręcz nieistniejącym, ponieważ to słowo w powszechnym wyobrażeniu zarezerwowane jest dla chłopców. Badania pokazują, że w rzeczywistości autyzm występuje u dziewczynek równie często jak i u chłopców, z tym że są oni diagnozowani aż cztery razy częściej. Co za tym idzie, cztery razy częściej mogą liczyć na otrzymanie profesjonalnej pomocy oraz wsparcia.

Ewa Furgał diagnozę dostała już jako dorosła kobieta. Jej przypadek nie jest odosobniony, w ostatnim czasie swoje „nieneurotypowe coming outy” zrobiła m.in. Natalia Fiedorczuk czy Joanna Erbel. Jej historia z blogiem rozpoczęła się, kiedy natrafiła na termin wrażliwości przetwarzania sensorycznego (popularnie nazywanego wysoką wrażliwością) i właśnie o niej opowie podczas naszego spotkania.

„Autentyczna w spektrum” to nie tylko książka, lecz także przewodnik, który pomaga zrozumieć proces diagnozy, oswoić się z nowym spojrzeniem na świat oraz szczegółowo wyjaśnia, czym jest kobiece oblicze autyzmu i wrażliwości.

 Biogram

Ewa Furgał – poetka, mieszka i pracuje w Krakowie. Związana z sektorem pozarządowym, fundraiserka, trenerka, współzałożycielka Fundacji Przestrzeń Kobiet. Autorka recenzji i felietonów, założycielka bloga „Dziewczyna w spektrum”. 

Informacje praktyczne

Kiedy: 22 listopada 2023r., godz. 19.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury
Dla kogo: dla osób w wieku 12 + w spektrum autyzmu oraz wszystkich zainteresowanych tematem autyzmu
Prowadzenie: Kasia Chróścik – Fundacja Nie Tylko Autyzm

Program

 

Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Data

22 listopada 2023
Zakończone!

Czas

19:00

Więcej informacji

Faceboook
Go to Top