window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika reklamująca tegoroczną edycję Carnavau Sztukmistrzów. ,Jest nan iej logo Carnavalu, stopy dwóch mężczyzn chodzących po linie i data 28-31 lipca.

Carnaval Sztukmistrzów

Kiedy: 28–31 lipca 2022
Gdzie: Lublin – Stare Miasto, Śródmieście i Błonia pod Zamkiem
Wstęp wolny – wybrane wydarzenia biletowane.

Istotą Carnavalu jest ZABAWA. Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna. Poprzez jej aktualne przejawy – nowy cyrk i buskerstwo – otworzymy czas wspólnego święta. KARNAWAŁ to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności są zawieszane, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm. Namioty eksplodują teatrem nowego cyrku. Objawią świat, w którym sztuka staje się jednością, a bariery i podziały na teatr, cyrk, żonglerkę, taniec czy muzykę przestają istnieć w obrazie artystów totalnych. Ulice spłyną strachem, podnieceniem i śmiechem z naszej codziennej spętanej kultury. To wszystko za sprawą buskerów z całym im właściwym anturażem. Będzie śmieszno i straszno, w sercu ckliwie, a w głowie czasem niewygodnie.
Niech się stanie Carnaval!!!

Tagi:

Data

28 - 31 lipiec 2022
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

Stare Miasto w Lublinie
Go to Top