window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Młoda kobieta w różowych włosach jest ubrana w kostium z kapturem. W ręce trzyma element stroju przypominający małe skrzydła. Na twarzy ma wymalowane różowe kształty.

Cosplay | Sztuka Wrażliwości

Opis wydarzenia

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z cosplayem, o którym opowiedzą nam River i Koszatan, czyli dwie autystyczne kobiety.

Cosplay to artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną.

River, czyli Alex, rozpoczęła przygodę z cosplayem około 3 lata temu, kiedy po raz pierwszy obejrzała film Marvela. Wykonywaniem strojów interesowała się raczej biernie, nie wiedząc jak i od czego ma zacząć, aż w końcu poznała ludzi, którzy wyciągnęli ją z cosplayowego limbo i skutecznie przekonali, że jest to droga, którą warto podążać. Od tego czasu aktywnie udziela się w środowiskach cosplayowych, tworząc stroje i czynnie biorąc udział w konkursach. Specjalizuje się w wykonywaniu propów i występach scenicznych.

Koszatan, czyli Mirka, interesuje się cosplayem od 6 lat. Jej przygoda rozpoczęła się od rysowania autorskich postaci. Od zawsze chciała szyć stroje, ale odważyła się dopiero rok temu. Interesuje się cosplayem tradycyjnym, jednak nadal nie jest do niego w stu procentach przekonana.

Informacje praktyczne

Kiedy: 27 grudnia 2022 r.,  godz. 19.00
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury

Dla kogo: dla osób w spektrum autyzmu oraz wszystkich zainteresowanych tematem autyzmu powyżej 12 lat
Prowadzenie: Kasia Chróścik Fundacja Nie Tylko Autyzm

Wydarzenia opatrzone literą e na grafice oznaczają wydarzenia edukacyjne

Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logotypy.

Data

27 grudnia 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Więcej informacji

Facebook
Go to Top