window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Pięć osób siedzi na kanapie i krzesłach. Śmieją się. W tle biała ściana z kamienia.

„Don Kichot a wojna” – spotkanie z Krzysztofem Sawickim | Kultura Enter

Spotkanie wokół tematu wojny w Ukrainie i nowego tomu poetyckiego Krzysztofa Sawickiego „Don Kichot a wojna” (Pewne Wydawnictwo, Kielce 2022).

Opis Wydarzenia

Krzysztof Sawicki jest z wykształcenia polonistą i dziennikarzem. Był redaktorem literatury i prasy podziemnej, etatowym pracownikiem „pierwszej” i „drugiej” „Solidarności”, od 1990 roku pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Do 1989 roku zajmował się głównie pracą dziennikarską i edytorską w KUL i w wydawnictwach podziemnych (np. dla Archiwum Wschodniego – zbieranie relacji osób represjonowanych przez komunizm), a także kolportażem wydawnictw bezdebitowych i działalnością organizacyjną w strukturach niezależnych. Publikował m.in. w „Więzi”, „Tygodniku Powszechnym” i w wielu bezdebitowych wydawnictwach. Zajmował się m.in. problematyką wschodnią, głównie relacjami pomiędzy Polakami, Litwinami, Białorusinami i Ukraińcami.
W latach 1990–2020 pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – m.in. w ambasadach polskich w Moskwie i Ałmaty, w konsulatach we Lwowie, Mińsku, Kaliningradzie i w Łucku. Zwłaszcza praca na Ukrainie – jak podkreśla Krzysztof Sawicki – przyniosła mu najwięcej satysfakcji, bo mógł skoncentrować się na tym, co najbardziej w tej pracy lubi, czyli na dyplomacji publicznej i kulturalnej. Zainicjował, organizował czy też – wraz ze środowiskami ukraińskimi i polskimi – współorganizował wiele przedsięwzięć: publikacji, koncertów, wystaw, sesji naukowych itd.
Rozmowę poprowadzi Aleksandra Zińczuk.

Informacje Praktyczne

Kiedy: 28 marca, godz. 17.00
Gdzie: Między Słowami Lublin, ul. Rybna 4
Wstęp wolny

Tagi:

Data

28 marca 2022
Zakończone!

Czas

17:00

Lokalizacja

Między Słowami
Lublin, ul. Rybna 4
Kategoria
Go to Top