window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na stole leży linoryt i dwa dłuta.

Ekslibris – warsztaty graficzne z Łukaszem Łasiszem z Lukla Studio | Patterns of Europe

ZAPISY

Opis wydarzenia

Na warsztacie uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, czym jest linoryt. Poznają jego historię, proces tworzenia, narzędzia i materiały potrzebne do stworzenia tej formy sztuki, a także czym jest pojęcie „ex libris” oraz jego założenia i zastosowanie. Główną częścią warsztatu będzie własnoręczne wykonanie grafiki w omawianej technice, która formą nawiąże właśnie do ekslibrisów.

O prowadzącym

Łukasz Łasisz z Lukla Studio sam mówi o sobie:

„W szkole zawsze byłem «tym chłopakiem, co rysuje». W moim życiu wciąż przewijały się różne formy plastyczne, łącznie z grafiką cyfrową i projektowaniem parków i ogrodów. Z tego ostatniego powodu ukończyłem studia. Poszukując swojej przystani, 7 lat temu odkryłem linoryt i od tamtej pory tworzę głównie w tej technice. Jako Lukla Studio funkcjonuję od 2020 roku, kiedy założyłem swój sklep internetowy i z powodzeniem zacząłem prowadzić warsztaty z tworzenia linorytu. Moje prace są niewielkimi grafikami utrzymanymi z reguły w tematykach marynistycznej i astronomicznej, nawiązują do związku człowieka z naturą i zmagania się z żywiołem. Moje linoryty znalazły już kilkuset właścicieli na całym świecie”.

IG | Etsy | FB

Informacje praktyczne

Kiedy: 11 lutego 2024 (niedziela), godz. 10.30–13.30

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala medialabowa

Dla kogo: dla młodzieży 15+ i dorosłych

Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Data

11 lutego 2024
Zakończone!

Czas

10:30 - 13:30

Więcej informacji

zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala medialabowa, I piętro

Organizator

Warsztaty Kultury w Lublinie
Go to Top