window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Kadr z filmu Faworyta, na zdjęciu dwie kobiety, główne bohaterki filmu w strojach i fryzurach z epoki wiktoriańskiej

Faworyta | Miasto Movie

Miasto movie powraca! Wiosna w naszym cyklu miała należeć do kobiet. Niestety przez pandemię, która brutalnie pokrzyżowała plany wszystkim, w tym również kinomanom, musieliśmy zarządzić przymusową pauzę w naszych pokazach. Dziś, kiedy powoli wchodzimy już w czas letni, chcemy wrócić z tytułami zaplanowanymi na marzec oraz kwiecień i w pełni zaprezentować filmowe „Miasto kobiet” w wersji plenerowej – na naszym klimatycznym patio, w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7!

Uwaga! Seans objęty rezerwacją miejsc: https://forms.gle/WY4J2e6yM8ad1DCx5

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Głośny obraz w reżyserii Jorgosa Lantimosa, z Rachel Weisz, Emmą Stone, a przede wszystkim znakomitą, nagrodzoną za swoją kreację Oscarem, Olivią Colman. Akcja dzieje się na angielskim dworze pod rządami schorowanej i zmęczonej królowej Anny. Monarchia jest akurat w stanie wojny z Francją, a realną władzę w państwie sprawuje lady Sarah, od lat opiekunka i najbardziej zaufana doradczyni królowej. Sytuację odmieni pojawienie się w pałacu młodej służącej Abigail. Dziewczyna szybko staje się nową ulubienicą monarchini, zyskując przy okazji coraz większe wpływy i przywileje na dworze. „Faworyta” to fenomenalny popis trzech wybitnych aktorek, a przy okazji interesujące spojrzenie na historię XVIII-wiecznej Europy i rolę, jaką odegrały w niej wpływowe kobiety sprawujące władzę.

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

Kiedy: 3 czerwca 2020, środa, godz. 20.30
Gdzie: Warsztaty Kultury, patio Grodzka 7
Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona – wymagana rejestracja przez formularz online:

https://forms.gle/WY4J2e6yM8ad1DCx5

Data

03 czerwca 2020
Zakończone!

Czas

20:30

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 - patio
Kategoria
Go to Top