window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika z ręką, która próbuje złapać uciekającą filiżankę. Filiżanka ma oczy i zęby jak żywa postać.

Filiżanka w futrze | wystawa

Opis wydarzenia

Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu prac graficznych Florentyny Nastaj zainspirowanych kluczowymi dziełami sztuki XX i XXI wieku. Grafiki wykorzystują lub bazują na zwyczajnych przedmiotach. „Filiżanka w futrze” to graficzny projekt edukacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych oparty na temacie „przedmiotu gotowego” w sztuce współczesnej.

W 1936 roku Meret Openheim stworzyła prace pod tytułem „Przedmiot”. Pod tą niewiele mówiącą nazwą kryła się futrzana filiżanka na futrzanym spodku z futrzaną łyżeczką. Zwyczajny, użytkowy przedmiot artystka zamieniła w obiekt niczym ze snu, zaprzeczający swojej funkcji i rozbudzający wyobraźnię. Dzieło Oppenheim jest dziś jednym z najbardziej znanych obrazów surrealistycznych – kierunku sztuki, którego przedstawiciele są zafascynowani niezwykłością i podświadomością oraz zbuntowani przeciwko racjonalizmowi i utylitaryzmowi. Futrzana filiżanka to także jedna z niezliczonej ilości dzieł w sztuce nowoczesnej i współczesnej biorącej sobie za punkt wyjścia przedmiot użytkowy.
Wydarzeniu będzie towarzyszył program edukacyjny.
Autorkami projektu są kuratorka Magda Linkowska oraz graficzka Florentyna Nastaj.

Informacje praktyczne

Kiedy:
12 października 2023 r., godz. 18.00 – otwarcie wystawy
12 października – 16 listopada 2023 r., godz. 9.00–17.00 (od poniedziałku do piątku) – ekspozycja
Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – parter
Wstęp wolny

Wydarzenia opatrzone literą „e” na grafice oznaczają wydarzenia edukacyjne

Data

16 listopada 2023
Zakończone!

Czas

09:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7
Kategoria
Go to Top