window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika przestawia kobietę w słuchawkach na głowie oraz gramofon z płytą winylową w środku.

Girls just wanna have sound

Opis wydarzenia

Pod nazwą Girls just wanna have sound kryje się nowa inicjatywa festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia wspierająca kobiety w branży muzycznej. Symbolicznie począwszy od 8 marca, czyli Dnia Kobiet, we współpracy z pubem Bałagan regularnie będziemy promować twórczość kobiet – artystek.

W każdą środę w Bałaganie będzie można posłuchać specjalnej playlisty, na której znalazły się utwory tworzone, wykonywane czy produkowane przez kobiety. Usłyszymy zarówno bardzo znane artystki, jak i obiecujące debiutantki. Będzie to zdecydowanie podróż międzygatunkowa, oparta o najciekawsze zjawiska na światowych scenach i festiwalach muzycznych. Obiecujemy, że Wasze Shazamy rozgrzeją się do czerwoności.

Pamiętajcie, że zawsze w środy w Bałaganie słuchamy dziewczyn, kobiet, artystek, muzyczek. Słuchamy, bo cenimy muzykę, jaką tworzą.

  1. edycja festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w dniach 6–9 lipca 2023 r.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia jest w sieci Keychange. Jest to międzynarodowa, pionierska inicjatywa, która ma na celu zmieniać przyszłość muzyki, zachęcając festiwale i organizacje muzyczne do uwzględniania w swoich programach i zespołach kobiety oraz grupy niedostatecznie reprezentowane, zapewniając parytet płci w stosunku przynajmniej 50:50. To tworzenie lepszego, bardziej inkluzyjnego przemysłu muzycznego dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Informacje praktyczne

Kiedy: w każdą środę miesiąca, godz. 15.00–00.00
Gdzie: Bałagan, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny

Tagi:

Data

29 marca 2023
Zakończone!

Czas

15:00 - 00:00

Lokalizacja

pub Bałagan
ul. Grodzka 5a, Lublin
Kategoria
Go to Top