Jak zrobić podcast? | Inkubator Kultury
Podczas kolejnego spotkania w ramach pandemicznej wersji Inkubatora Kultury zastanowimy się nad tym, jak tworzyć ciekawe podcasty i na czym polega specyfika tego rosnącego w siłę zjawiska. Warsztat poprowadzi Maciej Okraszewski – założyciel serwisu oraz podcastu Dział Zagraniczny.
Podcast to rodzaj audycji internetowej, zazwyczaj publikowanej regularnie, którą można odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie. Wachlarz tematyczny jest tu w zasadzie nieograniczony, co daje nową, ciekawą przestrzeń także dla wątków kulturalnych, czy artystycznych. Jeszcze 10 czy 15 lat temu podcasty w zasadzie nie istniały lub były zjawiskiem całkowicie niszowym, ograniczonym do wąskiej grupy audiofilów i sympatyków nowych technologii. Dziś podcasting cieszy się coraz większą popularnością, a jego niezobowiązująca formuła sprawia, że ciekawe materiały audio zaczynają towarzyszyć nam w codziennych czynnościach, takich jak droga do pracy, gotowanie, sprzątanie czy wykonywanie innych obowiązków domowych.
Podczas warsztatu można będzie się dowiedzieć jak od A do Z przygotować podcast, czyli na czym go nagrać, gdzie go umieścić w sieci, jak go dystrybuować wśród słuchaczy oraz jakich błędów unikać w trakcie całego tego procesu. Nie zabraknie też czasu na pytania i wątpliwości uczestników.
Kiedy: 11 grudnia 2020, godz. 11.00–13.00
Forma: online przez platformę Zoom | bezpłatne, link zostanie wysłany do zarejestrowanych uczestników przed spotkaniem
Rekrutacja: ilość osób ograniczona, zapisy za pomocą formularza rejestracyjnego.
Prowadzący: Maciej Okraszewski (Dział Zagraniczny)
Maciej Okraszewski – założyciel serwisu oraz podcastu Dział Zagraniczny, dziennikarz z wieloletnim stażem, specjalizujący się w tematyce iberoamerykańskiej oraz przestępczości międzynarodowej. Publikował między innymi w „Gazecie Wyborczej” czy tygodniku „Polityka”, stały komentator w TokFM oraz TVN24. W 2017 r. nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo Specjalistyczne”.
Warsztaty realizowane w ramach Inkubatora Kultury skierowane są do osób związanych zawodowo z sektorem kultury i kreatywnym.