window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Otwarta książka ze stronami ułożonymi w wachlarz.

Jak uszyć książkę? | Warsztaty sztuki introligatorskiej

ZAPISY 

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat na warsztaty introligatorskie. W trakcie zajęć pokażemy, jak się oprawia (i naprawia) książki oraz czasopisma zarówno ręcznie, jak i przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Zajęcia są angażujące i przystępne dla młodszych oraz starszych uczestników. Uczą ważnych i potrzebnych cech: dokładności, uważności i cierpliwości. Wprowadzają dzieci w niezwykły świat książki, który w dobie mediów cyfrowych bywa niedoceniany.

Prowadzący
Krzysztof Wilkolazki – nauczyciel poligrafii i druku cyfrowego. Od 2000 roku prowadzi drukarnię Drukurs, w której świadczy kompleksowe usługi graficzne, drukuje zamówienia komercyjne i zamówienia dla lubelskich galerii sztuki, odnawia stare książki, a także pracuje z młodzieżą i dziećmi, prowadząc warsztaty z zakresu tworzenia książek od powstania papieru po ilustracje okładki.

Informacje praktyczne

Kiedy: 12 lutego 2023 r., godz. 11.00–13.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Dla kogo: dzieci 6–12 lat wraz z pełnoletnim opiekunem
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

REGULAMIN

Wydarzenia oznaczone literą e na grafice oznaczają wydarzenia edukacyjne

Polecamy także

11 lutego 2023 | Książka na nowo – Warsztaty z Florentyną Nastaj

Data

12 lutego 2023
Zakończone!

Czas

11:00

Więcej informacji

ZAPISY

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Kategoria
Go to Top