window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Grafika przedstawia człowieka na żółtym tle.

Jaki kształt ma to, co czuję? ǀ „Jak będę duża, zostanę… GRAFICZKĄ”

Zapraszamy dziewczyny i dziewczynki do udziału w warsztatach plastycznych, które poprowadzą znane ilustratorki i graficzki. Podczas spotkań zaproszone artystki opowiedzą o swojej pracy i dziedzinie grafiki jaką najczęściej uprawiają.
Na najbliższych warsztatach (10 października) dziewczynki w wieku 7-9 lat wraz z ilustratorką Agatą Królak popracują nad emocjami i podczas warsztatu plastycznego „Jaki kształt ma to, co czuję?” stworzą abstrakcyjne ilustracje. Zajęcia są prowadzone w ramach cyklu „Jak będę duża zostanę…GRAFICZKĄ”.

Agata Królak – ilustratorka, projektantka, artystka sztuk wizualnych, doktorantka i asystentka na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku. Jej prace charakteryzuje naiwność i prostota. Artystka lubi zabawy kształtem i barwą oraz poszukiwania znaczeń w formach abstrakcyjnych. Jest autorką książek ilustrowanych i obrazkowych: Ciasta, ciastka i takie tam, Z działki, z lasu i takie tam (wyróżniona Znakiem Jakości Trójki), Robimisie, Różnimisie, Wytwórnik domowy (wyróżniona tytułem MUST HAVE Festiwalu Łódź Design), Skrytki (wyróżnienie polskiej sekcji IBBY w kategorii opracowanie graficzne). Od roku 2013 zajmuje się również ilustracją prasową, współpracowała m.in. z magazynami: „Wysokie Obcasy”, „Kikimora”, „Gaga”, „Zwierciadło”, „Charaktery”, „Ty i ja”, „Zwykłe Życie”, „Soul”, „Fragile”, „K Mag” oraz angielskim magazynem dla dzieci „Anorak Magazine”. Jej prace były pokazywane na wystawach w Polsce i festiwalach zagranicą m. in. Design September w Brukseli, COW International Design Festiwal w Dniepropietrowsku, Wanted Design w Nowym Jorku, Designers Week w Tokyo, Design Festiwal w Londynie.
www.agatakrolak.com

Kiedy: 10 października, godz. 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa
Dla kogo: dziewczynki w wieku 7-9 lat
Wstęp: Zapisy przez formularz online. Wydarzenie bezpłatne. 

Regulamin

Data

10 października 2021
Zakończone!

Czas

11:00

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala warsztatowa, parter
Go to Top