window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Kadr z filmu przedstawiający czterech mężczyzn i nastoletnią dziewczynę na tle drewnianej ściany stodoły. Na środku logo Miasta movie.

Jeźdzcy sprawiedliwości | Miasto Movie

O filmie

Patrząc na ostatnie lata światowej kinematografii przez pryzmat kreacji aktorskich, można stwierdzić, że Mads Mikkelsen to dziś absolutna czołówka i jeden z najwszechstronniejszych aktorów. Duńczyk starannie wybiera role, bez problemu odnajdując się przy tym zarówno w kinie komercyjnym, jak i artystycznym. W „Jeźdźcach sprawiedliwości” Mikkelsen ponownie łączy siły z reżyserem Andersem Thomasem Jensenem, z którym pracował już przy genialnych „Jabłkach Adama”. Podobnie jak w tamtym obrazie, mamy tu do czynienia z gorzkim komediodramatem, w którym śmiech i satyra mieszają się z tragicznymi wydarzeniami oraz bolesną diagnozą współczesnego europejskiego społeczeństwa. Mikkelsen gra tu Markusa – zawodowego żołnierza, który wraca z misji do rodzinnego domu po tragicznej śmierci żony. Akcja filmu rozpędza się w chwili, gdy do drzwi Markusa zapuka Otto – świadek, który twierdzi, że śmierć żony bohatera to nie był wypadek, a zamach.

Informacje Praktyczne

Kiedy: 27 kwietnia, godz.19.00 
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Wstep wolny

Program na kwiecień

 

Tagi:

Data

27 kwietnia 2022
Zakończone!

Czas

19:00

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala widowiskowa, II piętro
Kategoria
Go to Top