window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Dwie książki "Klara. Bande dessinee" na stoliku.

Konkurs. Wygraj książkę „Klara. Bande dessinee” z podpisem autorki | Wschodni Expres

Drodzy Czytelnicy! 📚 Jeżeli chcielibyście posiadać w swojej bibliotece tegoroczną nowość z serii Wschodni Express, czyli książkę Agnė Žagrakalytė pt. „Klara. Bande dessinee”, w tłumaczeniu Zuzanny Mrozik, wyd. Warsztaty Kultury z podpisem autorki, to zapraszamy do udziału w konkursie!

Zachęcamy do udostępniania posta na Facebooku i oznaczania znajomych 

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  •  Napisać komentarz będący dokończeniem zdania: „Klara to dobre imię dla…” pod postem konkursowym. Komentarz może zawierać pliki graficzne np. zdjęcia, rysunki, gify. Są one częścią komentarza zgłoszonego w konkursie i podlegają ocenie przez jury konkursowe.
  •  Komentarz należy opublikować w trakcie trwania konkursu tzn. od momentu opublikowania posta konkursowego do dnia 07.11.2022 r. do godziny 23.59.

 Napisanie komentarza przez uczestnika w Konkursie oznacza, że uczestnik zapoznał się z regulaminem Konkursu i go zaakceptował.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na profilu Wschodniego Expressu włącznie do dn. 11.11.2022 r..

Nagroda powędruje do autorów 2 najciekawszych komentarzy.

Powodzenia!

Regulamin: LINK

O książce  

Głodująca półsierota? Przemytniczka narkotyków? Ofiara lokalnego chuligana? Rysowniczka komiksów? Klara? Klarcia? Klarusia? Kim jest? Jedną z nich? Wszystkimi naraz? Czy sztuka i fantazja pomogą jej poradzić sobie z rzeczywistością? Powieść o sytuacji Środkowoeuropejczyka w świecie Zachodu. O zranionym dziecku w świecie dorosłych. O pragnieniu wolności od tego, co obciąża. O przeszłości, która prześladuje. O pracy nad sobą i ucieczce od siebie. O dążeniu do integracji i ciągłym rozpadzie. Oraz o bardzo smacznych pierożkach.

Jak mówi sama bohaterka: „Przecież jesteśmy Litwinkami, a Litwini nie potrafią pisać powieści, nigdy nie umieli i nigdy się nie nauczą, całe swoje życie piszą jeden wlokący się w nieskończoność wiersz” – osąd tyleż surowy, co sarkastyczny, niemniej Klarze do poezji jest bardzo blisko, przede wszystkim za sprawą gęstego języka, skłonnego do gier słownych, onomatopei oraz – jak na komiks tekstem przystało – plastycznych, barwnych opisów. Agnieszka Smarzewska

Data

02 - 07 listopad 2022
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Więcej informacji

FACEBOOK
Kategoria
Go to Top