window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Dwie lalki makatki. Są wykonane z białego materiału, a na głowach dodane kolorowe kraty.

Lalki motanki-talizmany | Warsztat dla dzieci (6+) i opiekunów

ZAPISY

O wydarzeniu

W ramach warsztatu stworzymy ludowe lalki-motanki – małe osobiste talizmany. To stara sztuka, znana także na terenie dzisiejszej Ukrainy. Dziewczynkom lalki te służyły do zabawy, zaś kobiety, tworząc je i umieszczając w domach, nie tylko zdobiły wnętrza, ale także zapewniały magiczną ochronę swojej rodzinie.

Lalka jest tworzona z kawałków materiału i nici, które łączone są ze sobą w specjalny sposób tak, by uniknąć szycia. Istnieje wiele rodzajów lalek-motanek, a każda z nich niesie za sobą inne znaczenie. M.in. o tym wszystkim dowiemy się podczas naszego warsztatu.

Zajęcia poprowadzi Ganna Yarovenko. Ganna pochodzi z Ukrainy. Jest absolwentką Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej im. Karpenko-Kary w Kijowie oraz Kijowskiego Uniwersytetu Państwowego im. Tarasa Szewczenki. To reżyserka filmów dokumentalnych. Interesuje się historią, archeologią oraz folklorem.

Informacje praktyczne

Kiedy: 13 maja 2022 (piątek), godz. 19.15

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala medialabowa – I piętro

Dla kogo: dzieci 6+ wraz z dorosłymi opiekunami

Zapisy: przez formularz online. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Jeden dorosły może mieć pod opieką maksymalnie dwoje dzieci.

Warsztat towarzyszy wydarzeniu Tkaczka Chmur | Spotkania Opowiadaczy słowodaję

Data

13 maja 2022
Zakończone!

Czas

19:15

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a - sala medialabowa, I piętro
Go to Top