window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
grafika kobiety z 7 rękami, w których trzyma różnorodne rysunki

Lecimy w kosmos! | „Jak będę duża, zostanę… GRAFICZKĄ”

Opis 

Dziewczyny! Lecimy w kosmos z książkami Stanisława Lema! Podczas zajęć sprawdzimy, jak wygląda życie na stacji kosmicznej i na co musimy być przygotowane wybierając się na Księżyc. Dowiemy się też, jak wyglądają mieszkańcy innych planet i co myślą o Ziemi i Ziemianach, a niestety: „Ludzkość widziana oczami Innych nie robi najlepszego wrażenia”. Przygotujcie się też na pracę nad krótkim filmem o przygodach agresywnych ziemniaków w Kosmosie. Niech Lem nas zainspiruje, a my zrobimy swoje! Warsztaty skierowane są do kobiecych, kreatywnych, niebojących się wyzwań zespołów rodzinnych. 

W westybulu biura podróży skierowano mnie na dwudzieste trzecie piętro, do wydziału prowincjonalnego. Niestety, jest to smutna, lecz nieodwracalna prawda: Ziemia znajduje się w mało znanej, zabitej deskami głuszy Kosmosu!

Tak wyłoniona rasa bystrych kartofli rozwijała się coraz bujniej. Po szeregu pokoleń, znudziwszy sobie osiadły tryb życia, ziemniaki same się wykopały i przeszły do bytowania koczowniczego. Równocześnie straciły zupełnie łagodność i bierność właściwą kartoflom ziemskim, oswojonym dzięki troskliwej opiece i hodowli. Dziczejąc coraz bardziej, stały się w końcu drapieżnikami.

Fragmenty książki Stanisława Lema „Dzienniki gwiazdowe”.

Copyright © by Tomasz Lem

Prowadzenie: Ewa Solarz

Informacje praktyczne

Kiedy: 27 listopada 2021, godz. 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa
Dla kogo: dla Dziewczyn od 10 lat i ich Mam/Babć/Opiekunek
Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

Biogram

Ewa Solarz – historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiego dizajnu w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzuje książki dla dzieci. Autorka książek m.in. „D.E.S.I.G.N.”, „Pan Nowoczesny, czyli kolorowe życie w białej Gdyni”. Kuratorka licznych wystaw m.in: „Wszystko widzę jako sztukę”, „Elementarz polskiego dizajnu”, „Peekaboo”, ”Miasto i las”. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodowym Centrum Kulutry, Narodową Galerią Zachęta, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Galerią Arsenał w Białymstoku, Instytutem Dizajnu Kielce, Galerią Elektrownia w Radomiu.

Data

27 listopada 2021
Zakończone!

Czas

11:00

Więcej informacji

Zapisy

Lokalizacja

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala wystawowa, II piętro
Go to Top