window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Na zdjęciu artysta reagge podczas koncertu. Afroamerykanin w podeszłym wieku ubrany w wielobarwny, oryginalny strój. Jego broda i włosy pofarbowane są na czerwono. Fotograf uchwycił moment, gdy mężczyzna pali papierosa. W tle Zielone światła sceniczne.

Lee 'Scratch’ Perry | Z archiwum Innych Brzmień

Opis

W obliczu koncertowej posuchy ratujemy Was najlepszymi muzycznymi momentami z Innych Brzmień 2019! Co poniedziałek zapraszamy na premierę nieemitowanego do tej pory materiału video z zeszłorocznej edycji festiwalu.

Poniedziałek, 18 maja 2020 – Lee Scratch Perry (official) & ERM · Easy Riddim Maker!

Premiera o 16:00 na fanpage’u Inne Brzmienia. Oglądajcie z nami na żywo i dajcie znać jak się bawicie! 😎

Pozostałe nagrania z archiwum Innych Brzmień 2019:

▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲

O artyście

Urodzony na Jamajce Rainford Hugh Perry, znany dziś całemu muzycznemu światu jako Lee “Scratch” Perry, jest postacią fundamentalną dla rozwoju i popularyzacji takich gatunków jak reggae i dub, a w dalszej kolejności także dancehall, hip-hop, ska czy nawet awangardowa muzyka elektroniczna. Artysta, stawiany zawsze w jednym szeregu z czołowymi legendami pokroju Boba Marleya, Petera Tosha czy Kinga Tubby’ego, odcisnął swoje piętno na dużej części muzyki XX wieku. Obecnie, zmieniwszy Jamajkę na Szwajcarię, wciąż aktywnie działa na polu muzycznym, nagrywając płyty, tworząc nowe kooperacje oraz nieprzerwanie koncertując.

Jego wizyta w Lublinie była świętem dla fanów, ale też prawdziwie wyjątkowym spotkaniem z ikoną, która na stałe zapisała się w historii muzyki, a z jej dorobku czerpią kolejne pokolenia zespołów, sound systemów oraz producentów muzycznych na całym świecie.

Data

18 maja 2020
Zakończone!

Czas

16:00 - 16:30

Więcej informacji

Fanpage Innych Brzmień
Kategoria
Go to Top