window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Ręce grające na kalimbie.

Spotkanie z pionierami muzykoterapii w Polsce

Opis wydarzenia

Wyjątkowe spotkanie z pionierami muzykoterapii w Polsce: dr Elżbietą Galińską oraz dr. Maciejem Kieryłem, które poprowadzi uznany lubelski dziennikarz radiowy i telewizyjny – Józef Szopiński. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się u źródeł jak wyglądały początki muzykoterapii w Polsce, jak postępował jej rozwój, w jakim punkcie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Spotkanie będzie miało otwartą formułę umożliwiającą zadawanie pytań i włączanie się do dyskusji.

Informacje praktyczne

Kiedy: 4 lipca, godz. 14.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – patio

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny


O Lubelskich Dniach Muzykoterapii

Lubelskie Dni Muzykoterapii to już cykliczne, coroczne wydarzenie promujące muzykoterapię pośród społeczeństwa oraz specjalistów różnych dziedzin. W 2021 roku odbywa się w dniach 3-4 lipca. Otwierać je będzie pokaz Muzykoterapii Społecznościowej, który odbędzie się w sobotę 3 lipca na Placu Litewskim w Lublinie, z udziałem Mobilnego Centrum Muzyki i towarzyszących mu muzykoterapeutów. Każdy przechodzień będzie mógł włączyć się do wspólnego muzykowania, posłuchać czym jest muzykoterapia i na czym polegają różne jej formy, wziąć udział w działaniach z zakresu muzykoterapii neurologicznej.

„Muzykując wspólnie, chcemy budować poczucie otwartości wobec innych, często odmiennych członków społecznego zespołu. Chcemy tworzyć zgrane społeczności, w których każdy, niezależnie od swojego doświadczenia muzycznego i życiowego, może poczuć, że jest na swoim miejscu, wśród swoich ludzi. Gra zespołowa jest sposobem na budowanie szczególnie dziś potrzebnego szacunku i akceptacji dla różnorodności. Daje możliwość budowania solidarnego społeczeństwa – odpowiedzialnego za siebie nawzajem i środowisko, które wspólnie tworzy”. (Dominika Dopierała)

„Jako zespół muzykoterapeutów, muzyków umożliwiamy udział w aktywnym tworzeniu muzyki różnorodnym grupom uczestników, w szczególności osobom z niepełnosprawnościami i marginalizowanym. Podczas publicznych wydarzeń i sesji muzycznych staramy się przywrócić muzyce status sztuki użytkowej – wykonywanej na co dzień i dostępnej dla każdego i każdej”. (Dominika Dopierała)


Pozostałe wydarzenia:

Mobilna Scena Muzyczna – pokaz Muzykoterapii Społecznościowej

Kiedy: 3 lipca 2021, godz. 17.00-18.30
Gdzie: Plac Litewski

Mobilna Scena Muzyczna – Koncert Interaktywny

Kiedy: 4 lipca 2021, godz. 10.00-11.00
Gdzie: „Boisko pod Krzyżem”, os. Kalinowszczyzna

REGULAMIN wydarzenia

 

 

Data

04 lipca 2021
Zakończone!

Czas

14:00

Lokalizacja

plac Litewski
Plac Litewski, Lublin
Kategoria
Go to Top