window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());gtag('config', 'G-7BEWBC2VP5');
Logo projektu Masterklasy.

Masterklasy

W 2021 r. powracamy z cyklem warsztatów skierowanych do rzemieślników i twórców ludowych. W ramach tegorocznego projektu „Masterklasy” zaprosimy Państwa do udziału w zajęciach, które dają możliwości do rozwoju kompetencji związanych z prowadzeniem działalności na współczesnym rynku.

Opis 

Wśród przygotowywanych zajęć znajdą się m.in. spotkania dotyczące praw autorskich, odnoszących się do rzemiosła tradycyjnego, warsztaty autoprezentacji i budowania wizerunku twórcy, zakładania i prowadzenia profili na portalach społecznościowych, funkcjonowania na platformach sprzedażowych czy praktyczne spotkanie przedstawiające podstawy fotografii produktowej.

Projekt „Masterklasy” w pierwszej kolejności kierujemy do rzemieślników i twórców ludowych. Osoby chcące wziąć udział w zajęciach, prosimy o wypełnienie formularza, w którym zapytamy także o dziedzinę twórczości, którą się Państwo zajmujecie. Pomoże nam to lepiej przygotować program zajęć do potrzeb konkretnej grupy odbiorców.

Natomiast po zakwalifikowaniu do uczestnictwa w zajęciach otrzymają Państwo prośbę o wypełnienie anonimowej ankiety, która pozwoli prowadzącemu poznać Państwa potrzeby i stan wiedzy w temacie praw autorskich.

Zajęcia przybliżą uczestnikom najważniejsze kwestie dotyczące obecnie obowiązujących przepisów prawa autorskiego. Temat ten zostanie przybliżony zarówno z perspektywy praw rzemieślników jako osób, których prace mogą zostać wykorzystane w działaniach instytucji, firm i osób trzecich, jak i praw, których muszą przestrzegać twórcy ludowi, gdy korzystają z tradycyjnego wzornictwa do tworzenia własnych prac.

Większość zajęć będzie odbywała się zdalnie za pośrednictwem platformy Zoom.

O szczegółach warsztatów będziemy informować na bieżąco, w chwili uruchamiania rejestracji do udziału w poszczególnych zajęciach.

Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło praw autorskich w twórczości tradycyjnej.

Informacje praktyczne

Kiedy: 22 maja, sobota, godz. 10.00-15.00 (w tym godzinna przerwa między 12.00 a 13.00)

Gdzie: warsztaty odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom

Zapisy: Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online.

Prowadzenie: Piotr Łada

Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, absolwent kulturoznawstwa na specjalizacja krytyka i promocja sztuk plastycznych (UMCS), absolwent historii sztuki (UW). Ekspert z zakresu prawa autorskiego. Autor licznych publikacji i artykułów (m. in. Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik Gazeta Finansowa, miesięcznik „Sztuka.pl”, kwartalnik „Renowacje i Zabytki”), a także monografii: „Sztuka a prawo autorskie. Wybrane zagadnienia” (WoltersKluwer, Warszawa 2014), „Prawo autorskie w muzeum” (WoltersKluwer, Warszawa 2019).

Data

22 maja 2021
Zakończone!

Czas

10:00 - 15:00

Więcej informacji

Zapisy
Go to Top